Кубок СРСР з футболу 1982

41-й розіграш Кубка СРСР відбувся в лютому-травні 1982. Володарем Кубка вшосте стало київське "Динамо". Попередній володар Кубка ростовський СКА вибув в 1/8 фіналу. У цьому розіграші знову на першому етапі в семи зонах, що складалися з 6 клубів (крім зон 6 та 7, що складалися з 4 клубів), пройшли одноколові турніри. Дві кращі команди кожної зони (у зонах 6 і 7 - тільки переможці) зустрілися в 1/8 фіналу, в 1/4 фіналу до них приєдналися "Динамо" (Київ) і "Динамо" (Тбілісі). Всі етапи гралися в один матч.


1. Зональний етап

1.1. 1-а зона

М Клуб І У Н П М Про
1. Динамо (Мінськ) 5 4 1 0 18 - 5 9
2. Даугава (Рига) 5 3 0 2 8 - 7 6
3. Зеніт (Ленінград) 5 2 2 1 8 - 3 6
4. СКА Карпати (Львів) 5 2 1 2 5 - 6 5
5. Зоря (Ворошиловград) 5 1 2 2 7 - 10 4
6. Жальгіріс (Вільнюс) 5 0 0 5 1 - 16 0

1.1.1. Матчі в зоні 1

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
19.02.1982 Динамо (Мінськ) 4:1 Даугава (Рига)
19.02.1982 Жальгіріс (Вільнюс) 0:2 СКА Карпати (Львів)
19.02.1982 Зеніт (Ленінград) 1:1 Зоря (Ворошиловград)
22.02.1982 Жальгіріс (Вільнюс) 0:3 Даугава (Рига)
22.02.1982 Зоря (Ворошиловград) 2:4 Динамо (Мінськ)
22.02.1982 Зеніт (Ленінград) 0:1 СКА Карпати (Львів)
25.02.1982 Жальгіріс (Вільнюс) 1:6 Динамо (Мінськ)
25.02.1982 Зеніт (Ленінград) 2:0 Даугава (Рига)
25.02.1982 СКА Карпати (Львів) 2:2 Зоря (Ворошиловград)
28.02.1982 Даугава (Рига) 3:1 Зоря (Ворошиловград)
28.02.1982 Динамо (Мінськ) 3:0 СКА Карпати (Львів)
28.02.1982 Зеніт (Ленінград) 4:0 Жальгіріс (Вільнюс)
01.03.1982 Даугава (Рига) 1:0 СКА Карпати (Львів)
01.03.1982 Зоря (Ворошиловград) 1:0 Жальгіріс (Вільнюс)
01.03.1982 Зеніт (Ленінград) 1:1 Динамо (Мінськ)

1.2. 2-а зона

М Клуб І У Н П М Про
1. Таврія (Сімферополь) 5 3 2 0 6 - 2 11
2. Дніпро (Дніпропетровськ) 5 3 1 1 7 - 2 10
3. Чорноморець (Одеса) 5 2 1 2 5 - 4 7
4. Металург (Запоріжжя) 5 1 2 2 5 - 7 5
5. Ністру (Кишинів) 5 1 1 3 2 - 5 4
6. СКА (Одеса) 5 1 1 3 4 - 9 4

1.2.1. Матчі в зоні 2

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
20.02.1982 Дніпро (Дніпропетровськ) 4:0 СКА (Одеса)
20.02.1982 Таврія (Сімферополь) 2:0 Металург (Запоріжжя)
20.02.1982 Чорноморець (Одеса) 1:0 Ністру (Кишинів)
23.02.1982 Дніпро (Дніпропетровськ) 1:0 Ністру (Кишинів)
23.02.1982 Металург (Запоріжжя) 1:0 Чорноморець (Одеса)
23.02.1982 Таврія (Сімферополь) 1:0 СКА (Одеса)
26.02.1982 Ністру (Кишинів) 2:1 Металург (Запоріжжя)
26.02.1982 Таврія (Сімферополь) 1:0 Дніпро (Дніпропетровськ)
26.02.1982 Чорноморець (Одеса) 2:0 СКА (Одеса)
01.03.1982 Дніпро (Дніпропетровськ) 1:1 Металург (Запоріжжя)
01.03.1982 СКА (Одеса) 2:0 Ністру (Кишинів)
01.03.1982 Таврія (Сімферополь) 2:2 Чорноморець (Одеса)
04.03.1982 Дніпро (Дніпропетровськ) 1:0 Чорноморець (Одеса)
04.03.1982 СКА (Одеса) 2:2 Металург (Запоріжжя)
04.03.1982 Таврія (Сімферополь) 0:0 Ністру (Кишинів)

1.3. 3-тя зона

М Клуб І У Н П М Про
1. СКА (Ростов-на-Дону) 5 4 1 0 9 - 3 13
2. Нефтчі (Баку) 5 3 1 1 6 - 4 10
3. Металіст (Харків) 5 2 2 1 7 - 3 8
4. Памір (Душанбе) 5 2 0 3 5 - 6 6
5. Ротор (Волгоград) 5 1 2 2 5 - 6 5
6. СКА (Київ) 5 0 0 5 1 - 11 0

1.3.1. Матчі в зоні 3

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
20.02.1982 Металіст (Харків) 4:0 СКА (Київ)
20.02.1982 Нефтчі (Баку) 2:2 Ротор (Волгоград)
20.02.1982 СКА (Ростов-на-Дону) 2:0 Памір (Душанбе)
23.02.1982 Металіст (Харків) 2:1 Памір (Душанбе)
23.02.1982 Нефтчі (Баку) 2:0 СКА (Київ)
23.02.1982 СКА (Ростов-на-Дону) 3:2 Ротор (Волгоград)
26.02.1982 Нефтчі (Баку) 0:2 СКА (Ростов-на-Дону)
26.02.1982 Памір (Душанбе) 3:1 СКА (Київ)
26.02.1982 Ротор (Волгоград) 0:0 Металіст (Харків)
01.03.1982 Нефтчі (Баку) 1:0 Памір (Душанбе)
01.03.1982 Ротор (Волгоград) 1:0 СКА (Київ)
01.03.1982 СКА (Ростов-на-Дону) 1:1 Металіст (Харків)
04.03.1982 Нефтчі (Баку) 1:0 Металіст (Харків)
04.03.1982 Памір (Душанбе) 1:0 Ротор (Волгоград)
04.03.1982 СКА (Ростов-на-Дону) 1:0 СКА (Київ)

1.4. 4-а зона

М Клуб І У Н П М Про
1. Пахтакор (Ташкент) 5 3 2 0 6 - 1 11
2. Арарат (Єреван) 5 3 2 0 3 - 0 11
3. ЦСКА (Москва) 5 2 3 0 5 - 3 9
4. Динамо (Кіров) 5 2 0 3 4 - 5 6
5. Колос (Нікополь) 5 1 0 4 4 - 4 3
6. Зірка (Джізак) 5 0 1 4 2 - 11 1

1.4.1. Матчі в зоні 4

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
20.02.1982 Арарат (Єреван) 1:0 Колос (Нікополь)
20.02.1982 Пахтакор (Ташкент) 3:0 Зірка (Джізак)
20.02.1982 ЦСКА (Москва) 2:1 Динамо (Кіров)
23.02.1982 Арарат (Єреван) 1:0 Зірка (Джізак)
23.02.1982 Пахтакор (Ташкент) 1:0 Динамо (Кіров)
23.02.1982 ЦСКА (Москва) 1:0 Колос (Нікополь)
26.02.1982 Арарат (Єреван) 1:0 Динамо (Кіров)
26.02.1982 Колос (Нікополь) 4:0 Зірка (Джізак)
26.02.1982 Пахтакор (Ташкент) 1:1 ЦСКА (Москва)
01.03.1982 Арарат (Єреван) 0:0 Пахтакор (Ташкент)
01.03.1982 Динамо (Кіров) 1:0 Колос (Нікополь)
01.03.1982 ЦСКА (Москва) 1:1 Зірка (Джізак)
04.03.1982 Арарат (Єреван) 0:0 ЦСКА (Москва)
04.03.1982 Динамо (Кіров) 2:1 Зірка (Джізак)
04.03.1982 Пахтакор (Ташкент) 1:0 Колос (Нікополь)

1.5. 5-а зона

М Клуб І У Н П М Про
1. Факел (Воронеж) 5 4 0 1 9 - 2 12
2. Торпедо (Москва) 5 4 0 1 7 - 2 12
3. Динамо (Москва) 5 4 0 1 4 - 2 12
4. Шахтар (Донецьк) 5 2 0 3 6 - 7 6
5. Гурія (Ланчхуті) 5 0 1 4 2 - 8 1
6. Шинник (Ярославль) 5 0 1 4 2 - 9 1

1.5.1. Матчі в зоні 5

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
20.02.1982 Динамо (Москва) 1:0 Гурія (Ланчхуті)
20.02.1982 Факел (Воронеж) 1:0 Торпедо (Москва)
20.02.1982 Шахтар (Донецьк) 3:1 Шинник (Ярославль)
23.02.1982 Динамо (Москва) 1:0 Факел (Воронеж)
23.02.1982 Торпедо (Москва) 1:0 Шинник (Ярославль)
23.02.1982 Шахтар (Донецьк) 2:0 Гурія (Ланчхуті)
26.02.1982 Динамо (Москва) 1:0 Шахтар (Донецьк)
26.02.1982 Торпедо (Москва) 1:0 Гурія (Ланчхуті)
26.02.1982 Факел (Воронеж) 3:0 Шинник (Ярославль)
01.03.1982 Динамо (Москва) 1:0 Шинник (Ярославль)
01.03.1982 Торпедо (Москва) 3:1 Шахтар (Донецьк)
01.03.1982 Факел (Воронеж) 3:1 Гурія (Ланчхуті)
04.03.1982 Торпедо (Москва) 2:0 Динамо (Москва)
04.03.1982 Факел (Воронеж) 2:0 Шахтар (Донецьк)
04.03.1982 Шинник (Ярославль) 1:1 Гурія (Ланчхуті)

1.6. 6-а зона

М Клуб І У Н П М Про
1. Кубань (Краснодар) 3 2 1 0 3 - 0 7
2. Локомотив (Москва) 3 1 1 1 4 - 4 4
3. Кайрат (Алма-Ата) 3 1 1 1 3 - 4 4
4. Торпедо (Кутаїсі) 3 0 1 2 3 - 5 1

1.6.1. Матчі в зоні 6

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
25.02.1982 Кайрат (Алма-Ата) 2:1 Локомотив (Москва)
25.02.1982 Кубань (Краснодар) 1:0 Торпедо (Кутаїсі)
28.02.1982 Кубань (Краснодар) 2:0 Кайрат (Алма-Ата)
28.02.1982 Локомотив (Москва) 3:2 Торпедо (Кутаїсі)
01.03.1982 Кайрат (Алма-Ата) 1:1 Торпедо (Кутаїсі)
01.03.1982 Локомотив (Москва) 0:0 Кубань (Краснодар)

1.7. 7-я зона

М Клуб І У Н П М Про
1. Іскра (Смоленськ) 3 2 0 1 4 - 3 6
2. Спартак (Москва) 3 2 0 1 5 - 2 6
3. СКА (Хабаровськ) 3 1 1 1 4 - 4 4
4. Спартак (Кострома) 3 0 1 2 2 - 6 1

1.7.1. Матчі в зоні 7

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
26.02.1982 Іскра (Смоленськ) 2:0 Спартак (Кострома)
26.02.1982 Спартак (Москва) 2:0 СКА (Хабаровськ)
01.03.1982 Спартак (Кострома) 1:1 СКА (Хабаровськ)
01.03.1982 Спартак (Москва) 0:1 Іскра (Смоленськ)
04.03.1982 СКА (Хабаровськ) 3:1 Іскра (Смоленськ)
04.03.1982 Спартак (Москва) 3:1 Спартак (Кострома)

2. Фінальний турнір

2.1. 1/8 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
14.03.1982 Дніпро (Дніпропетровськ) 1:0 СКА (Ростов-на-Дону)
14.03.1982 Іскра (Смоленськ) 1:5 Динамо (Мінськ)
14.03.1982 Кубань (Краснодар) 0:1 Факел (Воронеж)
14.03.1982 Пахтакор (Ташкент) 1:1 д.р., пен. 3:2 Нефтчі (Баку)
14.03.1982 Таврія (Сімферополь) 2:1 Арарат (Єреван)
14.03.1982 Торпедо (Москва) 1:0 Даугава (Рига)

2.2. 1/4 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
21.03.1982 Динамо (Київ) 1:0 Динамо (Мінськ)
21.03.1982 Динамо (Тбілісі) 4:1 Таврія (Сімферополь)
21.03.1982 Пахтакор (Ташкент) 1:1 д.р., пен. 5:6 Торпедо (Москва)
21.03.1982 Факел (Воронеж) 1:2 Дніпро (Дніпропетровськ)

2.3. 1/2 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
10.04.1982 Дніпро (Дніпропетровськ) 0:2 Торпедо (Москва)
29.04.1982 Динамо (Київ) 2:0 Динамо (Тбілісі)

2.4. Фінал

9 травня, 1982
Торпедо (Москва) 0:1 (0:1)
[1]
Динамо (Київ)
Голи Балтача 34 '
Стадіон: ЦС ім.В. І. Леніна, Москва
Глядачів: 51 200
Суддя: Р. Юшка ( Рига)

Торпедо: Вяч.Чанов, Пригода, Півцов, Гостенін, Шавейко ( Соловйов, 25 '), Полукаров, Петраков, Раденко, Галайба ( Петренко, 60 '), Суслопаров, Редкоус ( Васильєв, 79 ')
Головний тренер: Валентин Іванов
Динамо: Вік.Чанов, Сорокалєт, Балтача, Журавльов, Дем'яненко, Лозінський, Буряк ( Думанський, 90 '), Баль, Євтушенко, Веремєєв ( Бойко, 46 '), Блохін ( Хлус, 86 ')
Головний тренер: Валерій Лобановський

Попереджений Півцов, Соловйов - Євтушенко

Оскільки "Динамо" (Київ) також стало чемпіоном СРСР 1981 року, то команда брала участь у Кубку чемпіонів, а "Торпедо" (Москва) отримало право на участь у Кубку кубків.