Кубок СРСР з футболу 1989/1990

49-й розіграш Кубка СРСР відбувся з травня 1989 по травень 1990. Володарем Кубка вдев'яте стало київське "Динамо", наздогнавши за кількістю Кубків московський "Спартак". Попередній володар Кубка дніпропетровський "Дніпро" вибув в 1/16 фіналу. Знову частина етапів (1/16 і 1/8 фіналу) складалися з двох матчів.


1. 1/64 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
02.05.1989 Алга (Фрунзе) 3:0 Металург (Новокузнецьк)
02.05.1989 Амур (Благовєщенськ) 2:0 Нафтовик (Фергана)
02.05.1989 Атлантас (Клайпеда) 1:2 Металург (Запоріжжя)
02.05.1989 Ворскла (Полтава) 3:0 Таврія (Сімферополь)
02.05.1989 Гастелло (Уфа) 1:2 Гоязан (Казах)
02.05.1989 Динамо (Вологда) 1:0 Сатурн (Раменське)
02.05.1989 Динамо (Ставрополь) 3:0 Зоря (Калуга)
02.05.1989 Дніпро (Могильов) 1:0 Буковина (Чернівці)
02.05.1989 Дружба (Майкоп) 1:2 Ростсільмаш (Ростов-на-Дону)
02.05.1989 Зоря (Луганськ) 1:0 Кубань (Краснодар)
02.05.1989 Зірка (Перм) 2:3 д.р. Гурія (Ланчхуті)
02.05.1989 Зеніт (Іжевськ) 0:1 Нефтчі (Баку)
02.05.1989 Іртиш (Омськ) 1:0 Уралмаш (Свердловськ)
02.05.1989 Касансаец (Касансай) 1:4 Пахтакор (Ташкент)
02.05.1989 Колос (Нікополь) 1:0 Факел (Воронеж)
02.05.1989 Кривбас (Кривий Ріг) 2:1 Даугава (Рига)
02.05.1989 Крила Рад (Куйбишев) 1:0 Спартак (Орджонікідзе)
02.05.1989 Кяпаз (Гянджа) 0:1 ЦСКА (Москва)
02.05.1989 Локомотив (Чита) 1:0 Кузбас (Кемерово)
02.05.1989 Меліоратор (Чимкент) 1:1 д.р., пен. 5:4 СКА (Ростов-на-Дону)
02.05.1989 Металург (Руставі) 3:2 Динамо (Батумі)
02.05.1989 Новбахор (Наманган) 3:0 Енергетик (Кустанай)
02.05.1989 Поділля (Хмельницький) 0:2 Океан (Керч)
02.05.1989 СКА (Одеса) 2:1 Чайка (Севастополь)
02.05.1989 Сокіл (Саратов) 6:3 Торпедо (Кутаїсі)
02.05.1989 Сохібкор (Халкабад) 1:1 д.р., пен. 4:2 Геолог (Тюмень)
02.05.1989 Текстильник (Тирасполь) 1:1 д.р., пен. 5:3 Ністру (Кишинів)
02.05.1989 Торпедо (Рязань) 1:3 Спартак (Нальчик)
02.05.1989 Торпедо (Таганрог) 1:2 Шинник (Ярославль)
02.05.1989 Трактор (Павлодар) 0:2 Кайрат (Алма-Ата)
02.05.1989 Хімік (Гродно) 1:0 СКА Карпати (Львів)
02.05.1989 Цемент (Новоросійськ) 2:1 д.р. Котайк (Абовян)

2. 1/32 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
01.06.1989 Амур (Благовєщенськ) 2:0 Локомотив (Чита)
01.06.1989 Ворскла (Полтава) 1:0 СКА (Одеса)
01.06.1989 Гоязан (Казах) 1:2 Нефтчі (Баку)
01.06.1989 Гурія (Ланчхуті) +: - Іртиш (Омськ)
01.06.1989 Динамо (Ставрополь) 1:0 Колос (Нікополь)
01.06.1989 Дніпро (Могильов) 1:4 Кривбас (Кривий Ріг)
01.06.1989 Кайрат (Алма-Ата) 2:0 Меліоратор (Чимкент)
01.06.1989 Крила Рад (Куйбишев) 4:0 Металург (Руставі)
01.06.1989 Новбахор (Наманган) 3:0 Сохібкор (Халкабад)
01.06.1989 Океан (Керч) 0:4 Металург (Запоріжжя)
01.06.1989 Пахтакор (Ташкент) 1:0 Алга (Фрунзе)
01.06.1989 Ростсільмаш (Ростов-на-Дону) 1:2 Динамо (Вологда)
01.06.1989 Спартак (Нальчик) 0:4 Цемент (Новоросійськ)
01.06.1989 Текстильник (Тирасполь) 3:0 Хімік (Гродно)
01.06.1989 ЦСКА (Москва) 4:2 Сокіл (Саратов)
01.06.1989 Шинник (Ярославль) 1:0 Зоря (Луганськ)

3. 1/16 фіналу

Команда 1 Підсумок Команда 2 1 матч [1] 2 матч [2]
Амур (Благовєщенськ) 2:3 Металіст (Харків) 2:3 -: +
Ворскла (Полтава) 2:5 Жальгіріс (Вільнюс) 1:0 1:5
Гурія (Ланчхуті) 3:4 Шахтар (Донецьк) 1:0 2:4
Динамо (Ставрополь) 3:5 Динамо (Москва) 1:3 2:2
Металург (Запоріжжя) 1:2 Чорноморець (Одеса) 0:1 1:1 [3]
Нефтчі (Баку) 2:4 Ротор (Волгоград) 2:1 0:3
Текстильник (Тирасполь) 2:6 Торпедо (Москва) 2:2 0:4 [3]
ЦСКА (Москва) 3:3 Дніпро (Дніпропетровськ) 1:1 2:2
Шинник (Ярославль) 1:3 Спартак (Москва) 0:1 1:2 [3]
Динамо (Вологда) 4:4 Арарат (Єреван) 2:4 [4] 2:0 [3]
Зеніт (Ленінград) 2:9 Крила Рад (Куйбишев) 2:5 [4] 0:4 [3]
Кайрат (Алма-Ата) 1:4 Динамо (Київ) 0:1 [4] 1:3
Кривбас (Кривий Ріг) 1:8 Локомотив (Москва) 1:3 [4] 0:5
Пахтакор (Ташкент) 6:2 Памір (Душанбе) 3:2 [4] 3:0
Цемент (Новоросійськ) 0:2 Динамо (Мінськ) 0:1 [4] 0:1
Динамо (Тбілісі) 7:0 Новбахор (Наманган) 5:0 [5] 2:0

4. 1/8 фіналу

Команда 1 Підсумок Команда 2 1 матч [6] 2 матч [7]
Динамо (Київ) 1:0 Динамо (Тбілісі) 1:0 +: - [8]
Динамо (Москва) 2:0 Арарат (Єреван) 1:0 1:0 [9]
Спартак (Москва) 2:2 Динамо (Мінськ) 2:1 0:1 [10]
Шахтар (Донецьк) 0:1 Крила Рад (Куйбишев) 0:0 [11] 0:1
Ротор (Волгоград) 3:4 ЦСКА (Москва) 3:2 [12] 0:2
Жальгіріс (Вільнюс) 1:4 Локомотив (Москва) 1:1 [13] 0:3 [14]
Пахтакор (Ташкент) 2:3 Металіст (Харків) 0:3 [13] 2:0
Чорноморець (Одеса) 1:3 Торпедо (Москва) 1:0 [13] 0:3 [9]

5. 1/4 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
19.03.1990 ЦСКА (Москва) 3:1 Крила Рад (Самара)
20.03.1990 Динамо (Мінськ) 0:0 д.р., пен. 4:5 Динамо (Москва)
20.03.1990 Локомотив (Москва) 2:0 Торпедо (Москва)
20.03.1990 Металіст (Харків) 0:1 Динамо (Київ)

6. 1/2 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
17.04.1990 Динамо (Київ) 4:2 ЦСКА (Москва)
17.04.1990 Динамо (Москва) 0:0 д.р., пен. 2:4 Локомотив (Москва)

7. Фінал

2 травня, 1990
Локомотив (Москва) 1:6 (0:2)
[1]
Динамо (Київ)
Мільошкін 52 '(пен.) Голи Михайличенко 19 '
Рац 30 '
Саленко 43 ', 65', 90
Литовченко 71 '
Стадіон: Центральний стадіон імені В. І. Леніна, Москва
Глядачів: 15 000
Суддя: Тимошенко ( Ростов-на-Дону)

Локомотив: Біджа, Нестеров, Мільошкін (к), Аріфуллін, Соловцов, Горьков, Рибаков (Пронічев, 60 ') Галлагберов, Самата, (Плотніков 60 '), Сухов, (Федін 82 '), Чугайнов
Головний тренер: Юрій Сьомін
Динамо: Вік.Чанов, Шматоваленко, Цвейба, О. Кузнєцов, Дем'яненко (к) ( Лужний 83 '), Рац, Михайличенко ( Баль 83 '), Литовченко, Саленко, Протасов, Заєць ( Ковалець 52 ')

Головний тренер: Валерій Лобановський

"Динамо" (Київ) отримало право на участь у Кубку кубків.


Примітки

  1. Перші матчі 1/16 фіналу відбулися 29.06.1989.
  2. Матчі-відповіді 1/16 фіналу відбулися 17.07.1989.
  3. 1 2 3 4 5 Матч відбувся 18.07.1989.
  4. 1 2 3 4 5 6 Матч відбувся 30.06.1989.
  5. Матч відбувся 14.07.1989.
  6. Перші матчі 1/8 фіналу відбулися 08.11.1989.
  7. Матчі-відповіді 1/8 фіналу відбулися 16.11.1989.
  8. Матч мав відбутися 01.03.1990.
  9. 1 2 Матч відбувся 01.03.1990.
  10. Матч відбувся 18.11.1989.
  11. Матч відбувся 09.11.1989.
  12. Матч відбувся 11.11.1989.
  13. 1 2 3 Матч відбувся 12.11.1989.
  14. Матч відбувся 17.11.1989.