Ланьель, Жозеф

Жозеф Ланьель ( фр. Joseph Laniel ), ( 12 жовтня 1889, Вімутьер, Орн, Франція - 8 квітня 1975, Париж, Франція). Французький державний і політичний діяч Четвертої Республіки, консервативного спрямування. Прем'єр-міністр Франції з 28 червня 1953 по 19 червня 1954. Ланьель народився в Вімутьере, департамент Орн і помер у Парижі.

Співзасновник Республіканської Партії Свободи (PRL), потім Національного Центру Незалежності і Селян (CNIP), його кабінет був повалений після французького поразки при Дьенбьенфу в Індокитаї в 1954. Йому успадковував П'єр Мендес-Франс.


Міністерство Ланьеля, 28 червня 1953 - 19 червня 1954


Зміни

  • 3 червня 1954 - Едуар Фредерік-Дюпон входить в уряд як міністр відносин з державами-партнерами.
Попередник:
Рене Мейер
Прем'єр-міністр Франції
28 червня 1953 - 19 червня 1954
Наступник:
П'єр Мендес-Франс
Перегляд цього шаблону Глави урядів Франції
Реставрація Бурбонів Прапор Французької Республіки
Липнева монархія
Друга республіка
Друга імперія
Третя Республіка

Трюшю Тьєр Дюфор А. де Брольи Сіссе Бюффе Дюфор Симон А. де Брольи Рошбуе Дюфор Ваддінгтон Фрейсіне Феррі Гамбетта Фрейсіне Дюклерк Фальері Феррі Бріссон Фрейсіне Гобл Рувье Тірар Флоке Тірар Фрейсіне Лубе Рибо Дюпюї Казимир-Пер'є Дюпюї Рибо Буржуа Мелен Бріссон Дюпюї Вальдек-Руссо Комб Рувье Сарра Клемансо Бріан Моніс Кайо Пуанкаре Бріан Барту Думерг Рибо Вівіані Бріан Рибо Пенлеве Клемансо Мільєран Лейг Бріан Пуанкаре Франсуа-Марсалу Ерріо Пенлеве Бріан Ерріо Пуанкаре Бріан Тардье Шота Тардье Стег Лаваль Тардье Ерріо Поль-Бонкур Даладьє Сарра Шота Даладьє Думерг Фланден Буіссон Лаваль Сарра Блюм Шота Блюм Даладьє Рейно Петен

Режим Віші
Тимчасовий уряд
Четверта Республіка
П'ята Республіка