Знаймо

Додати знання

приховати рекламу

Цей текст може містити помилки.

Лауреати Державної премії СРСР в галузі літератури, мистецтва і архітектури



План:


Введення

Список лауреатів Сталінської премії див. в статті Сталінська премія.

Лауреати Державної премії СРСР

Список неповний.


1. 1967

  1. Андроніком (Андронікашвілі) Іраклій Луарсабович, - за книгу "Лермонтов. Дослідження і знахідки" (1964)
  2. Кемпе (найковской) Мірдза Янівна, - за книгу віршів "Вічність миттєвостей" (1964)
  3. Смеляков, Ярослав Васильович, - за цикл віршів "День Росії" (1967)
  4. Габрилович, Євген Йосипович, автор сценарію; Юткевич, Сергій Йосипович, автор сценарію і режисер, - за фільм "Ленін в Польщі" (1965) спільного виробництва кіностудії "Мосфільм" і ТО "Студіо" (Варшава)
  5. Жалакявічюс, Вітаутас Прановіч, автор сценарію і режисер; Гріцюс, Йонас Аугустіновіч, оператор; Баніоніс, Донатас Юозовіч, виконавець ролі Вайткуса; Оя, Бруно Вернеровіч, виконавець ролі Бронюса Локіс, - за фільм "Ніхто не хотів помирати" (1965) виробництва Литовської кіностудії
  6. Розов, Віктор Сергійович, автор інсценізації; Волчек, Галина Борисівна (Беровна), режисер; Табаков, Олег Павлович, виконавець ролі Олександра Федоровича Адуева; Козаков, Михайло Михайлович, виконавець ролі Петра Івановича Адуева, - за виставу "Звичайна історія" І. А. Гончарова, поставлений на сцені МДТ "Сучасник"
  7. Ірд, Каарел Кирилович, режисер, - за постановку вистав "Дикий капітан" Ю. Смуула (1965), "Лебединий політ" В. Торміса (1966), "Коріолан" В. Шекспіра (1964), "Чоловічі пісні" на сцені ЕстАТ "Ванемуйне"
  8. Честноков, Володимир Іванович, артист, - за створення образу В. І. Леніна в спектаклях і фільмах останніх років
  9. Петров, Андрій Павлович, композитор, - за пісні 1964-1965 років ("Пісня про мого батька", "Блакитні міста", "Пісня про друга", "На кургані", "Я крокую по Москві")
  10. Тактакішвілі, Отар Васильович, композитор, - за ораторію "Слідами Руставелі "(текст І. В. Абашидзе)
  11. Хренніков, Тихон Миколайович, композитор, - за цикл інструментальних концертів (для скрипки з оркестром, для віолончелі з оркестром)
  12. Юрлов, Олександр Олександрович, художній керівник Республіканської академічної хорової капели, - за концертні програми сезонів 1964-1965 та 1965-1966 років
  13. Бєлашова, Катерина Федорівна, - за серію скульптур ("мрій", "Надія Костянтинівна Крупська", "Олександр Сергійович Пушкін. 1837" (1964))
  14. Горяєв, Віталій Миколайович, - за ілюстрації (1965) до книги М. В. Гоголя "Петербурзькі повісті"
  15. Метальна, Іззат Назарович, - за серію картин "Моя Туркменія" (1963-1965) ("Я і моя мама", "Легенда", "Стрігалі", "Пустеля", "Белуджи")
  16. Мілецький, Авраам Мойсейович, Більський, Едуард Антонович, архітектори; Ліновіч, Леонід Овсійович, Печенов, Олексій Миколайович, інженери, - за архітектуру Палацу піонерів і школярів у Києві
  17. Полянський, Анатолій Трохимович, Вітухін, Дмитро Сергійович, архітектори; Рацкевіч, Юлій Володимирович, інженер, - за архітектуру комплексу міжнародного піонерського табору "Прибережний" в Артеці імені В. І. Леніна

2. 1968

  1. Айтматов, Чингіз Торекулович, - за повість "Прощай, Гульсари!" (1966)
  2. Залигін, Сергій Павлович, - за роман "Солона падь" (1967-1968)
  3. Воскресенська, Зоя Іванівна, письменниця, сценарист, автор повісті; Донський, Марк Семенович, режисер; Фадєєва, Олена Олексіївна, виконавиця ролі М. А. Ульянової, - за фільм "Серце матері" (1965) виробництва ЦКДЮФ імені М. Горького
  4. Товстоногов, Георгій Олександрович, режисер; Лебедєв, Євген Олексійович, виконавець ролі Бессеменова; Попова, Емма Анатоліївна (Бірман Емілія), виконавиця ролі Тетяни, - за виставу "Міщани" М. Горького, поставлений на сцені ЛБАДТ імені М. Горького
  5. Отс, Георг Карлович (Георгій Каареловіч), - за концертні програми 1965-1966 1966-1967 років
  6. Свиридов, Георгій Васильович, композитор, - за "Курські пісні" для хору та оркестру
  7. Шостакович, Дмитро Дмитрович, композитор, - за вокально-симфонічну поему "Страта Степана Разіна" для баса, хору та оркестру (1964)
  8. Іванов, Віктор Іванович, - за картини "На косовиці. В курені", "Сім'я. 1945", "Російські жінки", "Полудень"
  9. Слухав, Таїр Теймур огли, - за картини "Ремонтники", "Портрет композитора Кара Караєва "," У Каспію "
  10. Касперавічене, Біруте Броневна, Крумініс, Бронюса Людвіка, архітектори; Зубрус, Вацловас Вінцовіч, Любецкіс, Шмуеліс Ісакович, інженери, - за архітектуру житлового району Жірмунай в Вільнюсі

3. 1969

  1. Малишка, Андрій Самійлович, - за цикл віршів "Дорога під яворами" (1964) з однойменної книги
  2. Бойків, Володимир Миколайович і Небиліцкій, Борис Рудольфович, режисери; Істомін, Олександр Сергійович, Ошурков, Михайло Федорович, Цитрон, Вульф Самуїлович і Яцун, Євген Павлович, оператори, - за документальні фільми "Служу Радянському Союзу" (1968) і "Народу вірні сини" (1967) виробництва ЦСДФ
  3. Єфремов, Олег Миколайович, - за акторські та режисерські роботи останніх років в МДТ "Сучасник"
  4. Царьов, Михайло Іванович, - за виконання ролей Вожака у виставі "Оптимістична трагедія" В. В. Вишневського і головної ролі у виставі "Старий" М. Горького, поставлених на сцені ГАМТ
  5. Ведерников, Олександр Пилипович, - за концертні програми 1966-1967 і 1967-1968 років
  6. Чайковський, Борис Олександрович, композитор, - за 2-ю симфонію
  7. Лоховінін, Юрій Миколайович, Міхайленок, Леонід Лукич, Родіонов, Лев Артемович, скульптори; Полторацький, Євген Михайлович, архітектор, - за пам'ятник "Легендарна тачанка" (1967) поблизу Каховки
  8. Ханджян, Григор Сепуховіч, - за ілюстрації та оформлення (1963-1965) книги П. Р. Севака "нестихаючий дзвіниця"
  9. Коротков, Олександр Васильович, керівник роботи; Іванов Василь Миколайович, Орлов, Йосип Броніславович, Симонов, Микола Іванович, архітектори; Смородін, Геннадій Петрович, інженер-конструктор, - за архітектуру міста Навої

4. 1970

  1. Дубов, Микола Іванович, - за роман "Горе одному" (1967) (за твори літератури і мистецтва для дітей)
  2. Сартаков, Сергій Венедиктович, - за трилогію "Барбінскіе повісті" ("Гірський вітер" (1956); "Не віддавай королеву" (1960); "Повільний гавот" ("Козина морда") (1966))
  3. Полонський, Георгій Ісидорович, автор сценарію; Ростоцький, Станіслав Йосипович, режисер; Шумський, В'ячеслав Михайлович, оператор; Дуленко, Борис Дмитрович, художник; Тихонов, В'ячеслав Васильович, виконавець ролі Іллі Семеновича Мельникова; Меньшикова, Ніна Євгенівна, виконавиця ролі Світлани Михайлівни, - за художній фільм "Доживемо до понеділка" (1967) виробництва ЦКДЮФ імені М. Горького
  4. Колошин, Анатолій Олександрович, режисер; Медведєв, Ігор Миколайович, автор сценарію; Арцеулов, Олег Костянтинович, оператор, - за документальний фільм "Чехословаччина, рік випробувань" (1969) виробництва ЦСДФ
  5. Вірський, Павло Павлович, балетмейстер, художній керівник, - за концертні програми 1966-1969 років в ГЗАТ УРСР
  6. Бартусявічюс, Владас-Антанас Юозовіч, режисер програм, головний диригент і художній керівник; Лінгіс, Юозас Йоновіч, балетмейстер, - за концертні програми "Вітер століть" і "Святкові вечори" в ГЗНАПТ Литовської РСР "Летува"
  7. Ліванов, Борис Миколайович, - за акторські та режисерські роботи останніх років у театрі і кіно
  8. Жиганов, Назіб Гаязовіч, - за 2-ю симфонію "Сабантуй" (1968)
  9. Тулегенова, Бібігуль Ахметовна, - за концертні програми 1967-1968 років
  10. Тавас, Сосланбек Дафаевіч, - за пам'ятник Салават Юлаєв в Уфі
  11. Церетелі, Зураб Костянтинович, - за мозаїчні композиції в Тбілісі і Ульяновську

5. 1971

  1. Кожевников, Вадим Михайлович, - за повісті "Петро Рябінкін" (1968) і "Особлива підрозділ" (1969)
  2. Твардовський, Олександр Трифонович, - за віршований збірник "З лірики цих років" (1959-1967)
  3. Герасимов, Сергій Аполлінарьевіч, автор сценарію і режисер; Рапопорт Володимир (Вульф) Абрамович, оператор; Галаджий, Петро Степанович (посмертно), художник; Жаков, Олег Петрович, виконавець ролі вченого Олександра Олександровича Барміна; Белохвостикова, Наталія Миколаївна, виконавиця ролі Олени Олександрівни Бармін; Шукшин, Василь Макарович, виконавець ролі директора комбінату Василя Черних, - за художній фільм "Біля озера" (1969) виробництва ЦКДЮФ імені М. Горького
  4. Агранович Леонід (Лев) Данилович, автор сценарію; Волчек Борис (Бер) Израилевич, режисер; Козелькова, Олена Георгіївна, виконавиця ролі судді Ганни Василівни Хромової - за художній фільм "Звинувачуються у вбивстві" (1969) виробництва кіностудії "Молдова-філм"
  5. Руденко, Бела Андріївна, - за концертні програми 1969-1970 років
  6. Хачатурян, Арам Ілліч, - за тріаду концертів-рапсодій (для скрипки з оркестром, для віолончелі з оркестром, для фортепіано з оркестром)
  7. Васнецов, Юрій Олексійович, - за оформлення та ілюстрації дитячих книг "Ладушки" і "Радуга-дуга" - за твори для дітей
  8. Ільїна, Лідія Олександрівна, - за серії гравюр "Материнство" (1967) та "Молодь Киргизії" (1966)
  9. Очіаурі, Іраклій Олексійович, - за карбовані пластини у Палаці одруження і в будівлі Грузинської радянської енциклопедії в Тбілісі; карбоване панно "Викрадення сонця" на Всесвітній виставці "Експо-70" в Осаці і карбовані пластини із серії "Пісня про Грузію"
  10. Ємельянов, Віктор Никонович, Заборський, Георгій Володимирович, архітектори; Сенько, Федір Петрович, голова колгоспу; Камайтіс, Рамунас Антал, Шимкус, Віргініюс-Кестутіс Йоно, архітектори; Коверовас, Алексеюс Юргевич, будівельник; Станюліс, Юозас-Броніславас Йоно, директор радгоспу; Міров, Борис Борисович, Херкель, Вольдемар Аугустовіч, архітектори ; Куузіку, Вяйне Евальдовіч, інженер-будівельник; Юріссон, Ільмар Юрійович, директор Естонського НДІ землеробства і меліорації, - за планування та забудову сільських селищ: Вертелішкі в БССР, Дайнава в Литовської РСР, Саку, Куртні, Вінні в ЕССР
  11. Кім, Володимир Миколайович, Ратушний, Юрій Григорович, Ріпінскій, Микола Іванович (посмертно), Ухоботов, Лев Леонідович, архітектори; Дєлов, Борис Миколайович, Кукушкін, Валерій Іванович, конструктори; Кузякін, Микола Іванович, Казибек, Мустафа Тулеповіч, інженери-будівельники, - за Палац імені В. І. Леніна в Алма-Аті

6. 1972

  1. Бабаджан (Бабаджанов) Рамзі Насировіч, - за поему "Жива вода" (1969)
  2. Мустай Карім (Карімов Мустафа Сафіч), - за збірку ліричних віршів "Рокам услід" (1971)
  3. Аліков, Юрій Іванович, автор сценаріїв; Соболєв, Фелікс Михайлович, режисер; Прядкін, Леонід Федорович, оператор, - за науково-популярні фільми "Мова тварин" (1967) та "Чи думають тварини?" (1970) виробництва студії "Київнаукфільм"
  4. Равенскіх (Рівненських) Борис Іванович, режисер; Шапорін Василь Георгійович (Юрійович), художник; Локтєв, Олексій Васильович, виконавець ролі Павла Корчагіна, - за виставу "Драматична пісня", поставлений на сцені МДТ імені А. С. Пушкіна
  5. Сац, Наталія Іллівна, режисер, - за вистави "Три товстуни" Ю. К. Олеші, "Хлопчик-велетень" Т. Н. Хреннікова, "Сестри", поставлені на сцені МГАДМТ - за твори для дітей
  6. Курбет, Володимир Козьмовіч, художній керівник і головний балетмейстер, Усач, Тетяна Давидівна, Фурніке, Іван Дмитрович, Філіпчук, Борис Васильович, солісти балету, - за концертну програму 1970-1971 років заслуженого колективу Молдавської РСР Ганта "Жок"
  7. Щедрін, Родіон Костянтинович, - за ораторію "Ленін у серці народному" і оперу "Не тільки любов" (1961, нова редакція)
  8. Єфімов (Фрідлянд) Борис Юхимович, - за політичні плакати й карикатури 1970-1971 років
  9. Алескеров, Ганіфа Аліскендеровіч, Гусейнов, Алескер Нур Алі огли, архітектори; Зейналов, Ібрагім Ісмаїл огли, Мамедов, Ніджат Світ Юсиф огли (посмертно), скульптори, - за меморіальний ансамбль пам'яті 26 бакинських комісарів у Баку
  10. Албергс, Валдіс Карлович, скульптор; Дріба, Дзинтарс Янович, Лусис-Грінберг, Гунарс Рудольфович, архітектори, - за музей-пам'ятник латиським червоним стрілкам в Ризі
  11. Шварцбрейм, Юліан Львович, руковдітель авторського колективу, Едемському, Валентина Яківна, архітектор, Топілін, Микола Васильович, інженер-конструктор, Карпов, Петро Устинович, інженер-будівельник, - за архітектуру будівлі цирку в Сочі

7. 1973

  1. Луконін, Михайло Кузьмич, - за книгу віршів "Необхідність" (1969)
  2. Метченко, Олексій Іванович, - за книгу "Кровна, завоювання. З історії радянської літератури"
  3. Набі Хазрі (Бабаєв Набі Алекпер огли), - за віршований збірник "Море починається з вершин" (1971) і нові вірші з книги "Вірші та поеми"
  4. Перцов, Віктор Йосипович, - за книгу "Маяковський. Життя і творчість"
  5. Нарлі, Ходжакулі, режисер; Іванов, Анатолій Олександрович, оператор; Ходжаніязов, Аннамамед, художник; Аймедова, Мая-Гозель, виконавиця ролі Огулькейік; Овезгеленов, Ходжаєв, виконавець ролі, - за художній фільм "Невістка" (1971) виробництва кіностудії "Туркменфільм"
  6. Жданова, Стелла Іванівна, автор сценарію; Фірсова (Мікоша), Джемма Сергіївна, режисер, - за документальний телевізійний фільм "Зима і навесні сорок п'ятого" (1972) виробництва ТО "Екран"
  7. Дулова, Віра Георгіївна, арфістка, - за концертні програми 1969-1970 і 1971-1972 років
  8. Тургунбаева, Мукаррам, балетмейстер, художній керівник; Нізамова, Рано Хашімовна, Романова, Валентина Миколаївна, Шаріпова, Равшана Курьязовна, солісти; Алієв, Бахтієр Ташкенбаевіч, музичний керівник; Дадаєв, Кахрамон, соліст-дойріст; Куришев, Зінаїда Тимофіївна, художник по костюмах , - за концертні програми 1971-1972 років ГЗАНТ Узбецької РСР "Бахор"
  9. Гончаров, Андрій Дмитрович, - за ілюстрації в техніці гравюри на дереві 1969-1971 років до поеми В. В. Казина "Великий почин" (портрет В. І. Леніна) і до творів О. М. Островського, А. В. Сухово-Кобиліна, Ф. М. Достоєвського
  10. Пахомов, Олексій Федорович (посмертно), - за ілюстрації та оформлення збірки оповідань Л. Н. Толстого "Пилипко". Сторінки з "Абетки" - за твори для дітей
  11. Савицький, Михайло Андрійович, - за цикл живописних творів "Героїчна Білорусія" (картини "Партизанська мадонна", "Вітебські ворота", "У полі") і настінний розпис "Велика Вітчизняна війна. 1944" в музеї Великої Вітчизняної війни міста Мінська
  12. Рубаненко, Борис Рафаїлович, керівник авторського колективу; Жагар, Олег Олександрович, Іохелес, Євген Львович, Кутирев, Євген Іванович, Образцов, Олексій Сергійович, Плінер, Володимир Олександрович, Шаронов, Юрій Олександрович, Шкваріков, В'ячеслав Олексійович (посмертно), архітектори; Диховічна, Ніна Абрамівна, інженер-конструктор, Новиков, Євгеній Петрович, Полікарпов, Станіслав Петрович, Скегін, Ісай Михайлович, інженери-будівельники, - за архітектуру нових житлових районів міста Тольятті
  13. Сперанський, Сергій Борисович, керівник авторського колективу; Волонсевіч, Валеріан Степанович, Каменський, Микола Валентинович, Струзман, Вікторія Еммануїлівна, Ізраїлів, Юхим Мойсейович, інженер; Сенюта, Альбін Вікентійович, будівельник, - за архітектуру будівлі готелю "Ленінград" в Ленінграді та комплексу споруд митниці на радянсько-фінському кордоні

8. 1974

  1. Биков, Василь Володимирович, - за повістю "Обеліск" (1973) і "Дожити до світанку" (1973)
  2. Кулієв, Кайсин Шуваевіч, - за збірку віршів "Книга землі" (1972)
  3. Мартинов, Леонід Миколайович, - за збірку віршів "Гіперболи" (1972)
  4. Алпатов, Михайло Васильович, д. ч. АХ СРСР, - за праці з історії російського і радянського мистецтва "Етюди з історії російського мистецтва", "Скарби російського мистецтва XI-XVI століть (живопис)", " Андрій Рубльов "
  5. Реізов, Борис Георгійович, Ч.-к. АН СРСР, - за цикл робіт про проблеми романтизму і становлення французького критичного реалізму XIX століття "Французький історичний роман в епоху романтизму", "Творчість Бальзака "," Творчість Флобера "," Французький роман XIX століття "
  6. Железніков, Володимир Карпович, автор сценарію, Фрез, Ілля Абрамович, режисер; Тутунов, Гасан Магомедович і Чардинін, Олексій Миколайович, оператор; Бахметьев (Краукліс) Ігор Олександрович, художник, - за художній фільм "Дивак з 5" Б "" (1972) виробництва ЦКДЮФ імені М. Горького (Премія за твори літератури і мистецтва для дітей)
  7. Медведкін, Олександр Іванович, автор сценаріїв і режисер, - за документально-публіцистичні фільми "Склероз совісті", "Ніч над Китаєм", "Тривожна хроніка" виробництва ЦСДФ
  8. Нурпеісов, Абдіжаміл Карімович, за трилогію "Кров і піт" (1961-1970); Мамбетов, Азербайджан Мадіевіч, режисер, Кривошеїн, Олександр Сергійович, художник, Ашіму, асана, виконавець ролі, Шаріпова, Фаріда Шаріповна, виконавиця ролі Акбали, Ногайбаев, Ідріс Ногайбаевіч, виконавець ролі Каллена, - за виставу "Кров і піт" А. К. Нурпеісова, поставлений на сцені КазГАТД імені М. О. Ауезова
  9. Єфремов, Олег Миколайович, режисер; Сумбаташвілі, Йосип Георгійович, художник, Євстигнєєв, Євген Олександрович, виконавець ролі Петра Хромова, розцвітає, В'ячеслав Миколайович, виконавець ролі Віктора Лагутіна, - за виставу "Сталевари" Г. К. Бокарева, поставлений на сцені МХАТ імені М. Горького
  10. Торміс, Вельо, композитор, - за твори для хорів "Слова Леніна", "Балада про Маарьянмаа", "Закляття заліза"
  11. Бієшу, Марія Лук'янівна - за концертну програму, присвячену 50-річчю утворення СРСР, і виконання партій Леонори і Тетяни в оперних спектаклях "Трубадур" Дж. Верді та "Євгеній Онєгін" П. І. Чайковського
  12. Ігнатов, Микола Юлійович, художник, - за монументальні розписи "Пісня про Грузію" в Піцунді і "Присвята Піросмані" в Тбілісі
  13. Жук, Олександр Володимирович, керівник авторського колективу, Вержбицький, Жан Матвійович, Вланін, Генріх Михайлович, архітектори; Кузьменко, Степан Михайлович, інженер-конструктор, Гоголів, Євген Олексійович, Заїкін, Микола Якович, інженери-будівельники, - за архітектуру вокзалу аеропорту "Пулково"

9. 1975

  1. Абрамов, Федір Олександрович - за трилогію "Прясліни" (1958-1973)
  2. Лупан, Андрій Павлович - за цикл "Магістралі" з книги віршів "Ноша своя"
  3. Олійник, Борис Ілліч - за віршований збірник "Стою на землі" (1973)
  4. Сучков, Борис Леонтійович, літературознавець, - за книгу "Історичні долі реалізму" (1967)
  5. Тарасов, Микола Іванович (посмертно), - за книгу "Класичний танець. Школа чоловічого виконавства"
  6. Троепольскій, Гавриїл Миколайович, - за повість "Білий Бім Чорне вухо" (1971). (Премія за твори літератури і мистецтва для дітей)
  7. Васильєв, Борис Львович, автор повісті й сценарію; Ростоцький, Станіслав Йосипович; автор сценарію і режисер, Шумський, В'ячеслав Михайлович, оператор; Мартинов, Андрій Леонідович, виконавець ролі Федота Євграфовича Васкова, - за фільм "А зорі тут тихі ..." (1972) виробництва ЦКДЮФ імені М. Горького
  8. Кармен (Корнман) Роман Лазаревич, режисер, - за трилогію художньо-публіцистичних фільмів "Палаючий континент" (1973), "Чилі. Час боротьби, час тривог" (1973), "Камарадос. Товариш" (1974)
  9. Яншин, Михайло Михайлович - за виконання ролей Мамаєва у виставі "На всякого мудреця доволі простоти" А. Н. Островського і Абеля у виставі "Соло для годинника з боєм" О. Заградника, поставлених на сцені МХАТ імені М. Горького
  10. Леонтьєва, Валентина Михайлівна, ведуча, - за цикл телепередач "Від усієї душі"
  11. Гуляєв, Юрій Олександрович - за концертні програми (1971-1973)
  12. Пахмутова, Олександра Миколаївна, композитор, - за пісні останніх років (1971-1974)
  13. Чекіджян, Оганес Арутюнович, головний диригент і художній керівник ГАКу, - за концертні програми (1971-1973)
  14. Кукринікси - за ілюстрації та оформлення книги М. С. Лєскова "Лівша"
  15. Мавріна (Лебедєва) Тетяна Олексіївна - за цикл ілюстрацій до російським казкам "Російські казки", "Казкова абетка", "Лукомор'я", "За тридев'ять земель", "Вітер по морю гуляє ...", "А. С. Пушкін. Казки" і станкову графічну серію "Казка, Батьківщина, Краса"
  16. Попков, Віктор Юхимович (посмертно) - за цикл картин "Роздуми про життя": "Будівельники Братська "," Полудень "," Бригада відпочиває "," Сім'я Болотових "," Шинель батька "
  17. Адамов, Леон Тигранович, Адил, Сабір Рахимович, Зарицький, Борис Андрійович, Пурецкій, Юрій Платонович, Розанов, Євген Григорович, Турсунов, Фархад Юсупбаевіч, халдеїв, Юрій Андрійович, Шестопалов, Всеволод Миколайович, Якушев, Олександр Вікторович, архітектори; Усманов, Махмуд , художник; Кричевський, Володимир Петрович, інженер-конструктор; Дудін, Краснослав Петрович, - за архітектуру центру Ташкента (1966-1974)
  18. Покровський, Ігор Олександрович, керівник авторського колективу, Болдов, Олександр Борисович, Клімочкін, Анатолій Васильович, Лисичкин, Дмитро Олександрович, Новиков, Фелікс Аронович, Саєвич, Григорій Юхимович, Свердловський, Юрій Олексійович, архітектори; Зархі, Борис Михайлович, Іонов, Юрій Іванович, інженери-конструктори; Дементьєв, Сергій Тимофійович, келар, Юрій Іванович, Кирилов, Борис Михайлович, інженери-будівельники, - за архітектурні комплекси Зеленограда

10. 1976

  1. Алексєєв, Михайло Миколайович, - за роман "Івушка неплакучая" (1970-1975)
  2. Бунін, Андрій Володимирович і Саваренская, Тетяна Федорівна - за книгу "Історія містобудівного мистецтва"
  3. Зульфія (Ісраїлова Зульфія), - за книгу віршів "Рядки пам'яті" (1974) і цикл "Веселка"
  4. Кугультінов, Давид Микитович, - за книгу віршів "Поклик квітня" (1975)
  5. Лазарєв, Віктор Микитович (посмертно), Ч.-к. АН СРСР, - за книги "Візантійська живопис", "Давньоруські мозаїки і фрески", "Старі італійські майстри", "Старі європейські майстри"
  6. Емін Геворг Григорович (Мурадян Карлен Григорович), - за книгу віршів "Століття. Земля. Любов" (1974)
  7. Гельман, Олександр Ісаакович, автор сценарію, Мікаелян, Сергій Герасимович, режисер; Чумак, Володимир Гаврилович, оператор; Леонов, Євген Павлович, виконавець ролі Василя Трифоновича Потапова; Самойлов, Володимир Якович, виконавець ролі Павла Омеляновича Батарцева; Ургант, Ніна Миколаївна, виконавиця ролі Діни Павлівни Міленін, - за художній фільм "Премія" ( 1974) виробництва кіностудії "Ленфільм"
  8. Хитрук, Федір Савелійович, режисер, - за мультиплікаційні фільми "Дарую тобі зірку" (1974), "Острів" (1973), "Фільм, фільм, фільм!" (1968), "Вінні-Пух" (1969-1972) виробництва студії "Союзмультфільм"
  9. Дунаєв, Володимир Павлович і Зорін, Валентин Сергійович, автори сценаріїв; Лісаковіч, Віктор Петрович, режисер; Іванов, Анатолій Дмитрович і Серебряков, Дмитро Георгійович, оператори, - за цикл телевізійних документальних фільмів "Програма миру в дії"; Колошин, Анатолій Олександрович, автор сценарію і режисер-оператор, Ковальов, Анатолій Гаврилович; автор сценарію; Кочетков, Олександр Степанович, Мікоша, Владислав Владиславович, Сєров, Георгій Антонович, оператори, - за документальний фільм "Важкі дороги світу" виробництва ЦСДФ
  10. Хачатурян, Карен Суренович, композитор; Майоров, Генріх Олександрович, балетмейстер; Єременко, Костянтин Андрійович, диригент; Косменко, Євгеній Володимирович, виконавець заголовної партії, Сморгачева, Людмила Іванівна, виконавиця партії Редісочкі, - за балетний спектакль "Чіполіно" К. С. Хачатуряна, поставлений на сцені КУГАТОБ імені Т. Г. Шевченка (премія за твори літератури і мистецтва для дітей)
  11. Канчелі (Гія) Георгій Олександрович - за 4-ту симфонію "Пам'яті Мікеланджело "
  12. Молдобасанов Калий, композитор і диригент; Сарбагішев, Уран, балетмейстер; Чокоева, Рейні та Токомбаева, Айсулу Асанбековна, ісполнітельци партії Толгонай, - за балет-ораторію "Материнське поле" К. Молдобасанова, поставлений на сцені Киргизького ГАТОБ
  13. Петров, Андрій Павлович, композитор; Касаткіна, Наталія Дмитрівна і Василів, Володимир Юдіновіч, режисери-постановники; Темірканов, Юрій Хатуевіч, диригент; Мурин, Олександр Григорович, хормейстер; Морозов, Володимир Михайлович, виконавець заголовної партії, - за оперний спектакль "Петро Перший" А. П. Петрова, поставлений на сцені ЛАТОБ імені С. М. Кірова
  14. Ешпай, Андрій Якович - за кантату "Ленін з нами" (на вірші В. В. Маяковського) і 2-й концерт для фортепіано з оркестром
  15. Красаускаса Стасіс Альгірдо - за цикл гравюр "Вічно живі" (1973-1975)
  16. Мурадян, Саркіс Мамбреевіч - за картини "Перед світанком" (1971) і "Під мирним небом" (1972)
  17. Бердзенішвілі Мераб Костянтинович - за пам'ятник на честь 30-річчя Перемоги Радянського народу у Великій Вітчизняній війні в Марнеулі
  18. Ахмедов, Абдулла Рамазанович, керівник роботи; Сапаров, Сапар Нурмурадовіч, інженер-будівельник; Даніельянц, Мушег Ішхановіч, майстер комплексної бригади, - за архітектуру будівлі Туркменської державної бібліотеки імені К. Маркса в Ашхабаді (1969-1974)

11. 1977

  1. Бондарєв, Юрій Васильович - за роман "Берег" (1975)
  2. Каноат, Мумін (Каноатов Муміншо) - за поеми "Голосу Сталінграда" (1972) і "Материнський лик" (1974)
  3. Матусовський, Михайло Львович - за вірші останніх років "Березовий сік", "Мені згадалися знову ...", "Пісня про гудку", "Дівчина з Бреста", "Крейсер" Аврора "", "Як ви швидко ростете, хлопчики", " В серці у мене "," Комісари "," Таке коротке довге життя "
  4. Польовий, Вадим Михайлович - за тритомну монографію "Мистецтво Греції" (1970-1975) ("Стародавній світ", "Середні віки", "Новий час")
  5. Распутін, Валентин Григорович - за повість "Живи і пам'ятай" (1974)
  6. Натансон, Георгій Григорович і Орлов, Віктор Венедиктович (посмертно), автори п'єси; Новиков, Анатолій Григорович, режисер; Янковський, Марк Ілліч, художник; Голобородько, Олександр Олександрович, виконавець ролі Рябініна; Капітонов, Євген Павлович, виконавець ролі, - за виставу "Вони були акторами" Г. Г. Натансона і В. В. Орлова, поставлений на сцені Кримського ГАРДТ імені О. М. Горького ( Сімферополь)
  7. Боровик, Генріх Авіезеровіч, автор п'єси; Гончаров, Андрій Олександрович і Ромашин, Анатолій Володимирович, режисери; Лазарєв, Олександр Сергійович, виконавець ролі Карлоса Бланко; Мізері, Світлана Миколаївна, виконавиця ролі Марти, - за виставу "Venceremos!" ("Інтерв'ю в Буенос-Айресі "), поставленому на сцені МАДТ імені В. В. Маяковського
  8. Гінзбург, Олександр Осипович, (посмертно), режисер; Ходжаєв, Алім Ходжаевіч (посмертно), режисер і виконавець ролі Акбарбая; Брім, Георгій Робертович, художник; Ішантураєва, Сара Абдурахмановна, виконавиця ролі; Мухамеджанов, Закір, виконавець ролі В. І. Леніна; Рахімов, Набі, виконавець ролі Урганжі; Турдиев, Амін, виконавець ролі; Ахмедов, Якуб, виконавець ролі Фазилходжі; Азізов, Тургун, виконавець ролі, - за виставу "Зоря революції" К. Яшена, поставленому на сцені УзбГАТД імені Хамзи
  9. Александров, Олександр Леонардович, автор сценарію; Соловйов, Сергій Олександрович, режисер; Калашников, Леонід Іванович, оператор; Борисов, Олександр Тимофійович, художник, - за художній фільм "Сто днів після дитинства" (1974) поизводства кіностудії "Мосфільм"
  10. Брагінський, Еміль Веніамінович, автор сценарію; Рязанов, Ельдар Олександрович, автор сценарію і режисер; Нахабцев, Володимир Дмитрович, оператор; Таривердієв, Мікаел Леонович, композитор; Мягков, Андрій Васильович, виконавець ролі Євгена Михайловича Лукашина; Брильська, Барбара (Польща), виконавиця ролі Надії Василівни Шевельової, - за телевізійний художній фільм "Іронія долі, або З легким паром!" (1975) виробництва кіностудії "Мосфільм"
  11. Айтматов, Чингіз Торекулович, автор повісті й сценарію, Шамша, Болотбек Толеновіч, режисер; Мусаєв, Манасбек, оператор, - за художній фільм "Білий пароплав" (1975) виробництва кіностудії "Кіргізфільм"
  12. Леонов, Леонід Максимович, автор сценарію; Швейцер, Михайло (Мойсей) Абрамович, режисер; Фатхуллін, Дільшат Зіннатовіч, оператор; Шенгелія, Леван Олександрович, художник; Баніоніс, Донатас Юозовіч, виконавець головної ролі; Бабочкін, Борис Андрійович (посмертно), виконавець ролі Сема Боулдер; Болотова, Жанна Андріївна, виконавиця ролі міс Біттл; Степанова, Ангеліна Йосипівна, виконавиця ролі Шамуей, Демидова, Алла Сергіївна, виконавиця ролі шльондри, - за фільм "Втеча містера Мак-Кінлі" (1975) виробництва кіностудії "Мосфільм"
  13. Літунів, Юрій Олександрович, постановник; Бодрова, Нонна Вікторівна, Кирилов, Ігор Леонідович, диктори, ведучі; володіємо, Юрій Миколайович і Севрук, Ніна Олександрівна, сценаристи, режисери; Любовцев, Віктор Ілліч, Бєлов, Дамір Миколайович, Синіцин, Євгеній Леонідович, Бестужева (Розен) Світлана Костянтинівна, коментатори, автори теленарисів і репортажів; Кислова, Калерія Венедиктівна, режисер; Горемикін, Вілій Петрович і Довгвілло, Лев Станіславович, оператори, - за художньо-публіцистичне висвітлення суспільно-політичних подій в ВТП "Час"
  14. Григорович, Юрій Миколайович, балетмейстер; Вірсаладзе, Симон Багратовіч, художник; Жюрайтіса, Альгіс Марцеловіч, диригент; Бессмертнова, Наталія Ігорівна, Семеняка, Людмила Іванівна, виконавиці партії Валентини; Васильєв, Володимир Вікторович, Акімов, Борис Борисович, виконавці партії Сергія; Лаврівський, Михайло Леонідович, Цівін, Михайло Львович, виконавці партії Віктора, - за балетний спектакль "Ангара" А. Я. Ешпая, поставлений на сцені ГАБТ
  15. Лагідзе, Реваз Ілліч - за оперу "Лела" (1975)
  16. Гнатюк, Дмитро Михайлович - за концертні програми 1974-1976 років
  17. Серкебаев, Єрмек Бекмухамедовіч - за концертну програму з творів радянських композиторів
  18. Мильніков, Андрій Андрійович - за картину "Прощання" (1975)
  19. Заспіцкій, Андрій Михайлович, Мисько, Іван Якимович, Риженков, Микола Олексійович, скульптори; Трофимчук, Олег Григорович, архітектор, - за пам'ятник радянської матері-патріотки в Жодіно
  20. Нікогосян, Микола Багратовіч, скульптор, (також і за скульптурні портрети сучасників: письменника Р. В. Заряна, професора І. І. Китайгородського, хірурга В. А. Загорянській (Фельдман), актора С. А. Мартінсон); Торосян, Джим Петросовіч, архітектор, - за пам'ятник А. С. Ісаакяну в Ленінакані
  21. Жуков, Яків Миколайович, Меламед, Михайло Мойсейович, Четикін, Денис Леонідович, архітектори; Успенський, В'ячеслав Олександрович, інженер-конструктор; Цвірко, Михайло Степанович, інженер-будівельник, - за архітектуру комплексу ВАЗ імені 50-річчя СРСР в Тольятті
  22. Коротков, Олександр Васильович, керівник роботи, Вилегжаніна, Генріх Михайлович, Левін, Михайло Іванович, Сафонова, Тетяна Миколаївна, Симонов, Микола Іванович, Федоров, Євген Борисович, Целяріцкій, Станіслав Серафимович, архітектори; Смородін, Геннадій Петрович, інженер-конструктор; Дургарян , Єгіше Асатуровіч, Єфремов, Ставро Савелійович, Останін, Павло Іванович, будівельники, - за архітектуру міста Шевченка

12. 1978

  1. Анісімов, Іван Іванович (посмертно), Ч.-к. АН СРСР, Пузіков, Олександр Іванович, Чхіквішвілі, Іраклій Йосипович, літературознавці, члени редакційної ради; Любимов, Микола Михайлович, перводчікі; Бісті, Дмитро Спиридонович, Верейський, Орест Георгійович, художники, - за розробку і здійснення наукових принципів видання 200-млосної "ЛВЛ" : текстологічний аналіз, літероведческіе дослідження, художній переклад і ілюстрації
  2. Олексин (Гоберман) Анатолій Георгійович, - за повісті для дітей "Третій у п'ятому ряду" (1977), "Божевільна Євдокія" (1978), "Дійові особи та виконавці" (1975), "Позавчора і післязавтра" (1974). ( Премія за твори літератури і мистецтва для дітей)
  3. Астаф'єв, Віктор Петрович, - за повість "Цар-риба" (1976)
  4. Вознесенський, Андрій Андрійович, - за книгу віршів "вітражних справ майстер" (1976)
  5. Гранін (Герман) Данило Олександрович, - за повість "Клавдія Вілор" (1976)
  6. Кнебель, Марія Йосипівна, - за книгу "Поезія педагогіки"
  7. Мулдагаліев, Джубан - за поеми "Орлина степ" (1974) і "Сель" (1977)
  8. Шергова, Галина Михайлівна, Губарєв, Володимир Степанович, Єгоров, Віліонар Васильович, Лисенко, Анатолій Григорович, Сагалаєв, Едуард Михайлович, Широков, Євгеній Петрович, автори сценаріїв; Аннапольская, Світлана Іллівна, Белянін, Станіслав Олексійович, Корвяков, Анатолій Васильович, Романовський, Ігор Іванович, режисери; Каюров, Юрій Іванович, актор, - за цикл телевізійних документальних фільмів "Наша біографія" (1977)
  9. Данелія, Георгій Миколайович, режисер; Кікабідзе, Вахтанг Костянтинович, виконавець ролі Валентина Костянтиновича Мізандалі; Мкртчян, (Мгер) Фрунзе Мушеговіч, виконавець ролі Рубена Вартановича Хачикяна, - за художній фільм "Міміно" (1977) виробництва кіностудії "Мосфільм"
  10. Нагорний, Олексій Петрович і Рябов, Гелій Трохимович, автори сценарію; Кохан, Григорій Романович, режисер; Гілевич, Фелікс Ілліч, оператор; Жаріков, Євген Ілліч, виконавець ролі Миколи Хомича Кондратьєва; Гвоздікова, Наталія Федорівна, виконавиця ролі Марії Іванівни Кондратьєвої, - за багатосерійний художній фільм "Народжена революцією" (1974-1977) виробництва кіностудії імені О. П. Довженка
  11. Міхалков, Сергій Володимирович, художній керівник; Столбов, Олександр Аронович, головний режисер; Єгоров, Юрій Іванович, Кисельов, Сергій Іванович, оператори, - Всесоюзний сатиричний кіножурнал "Фітіль". Випуски останніх років
  12. Товстоногов, Георгій Олександрович, режисер; Кочергін, Едуард Степанович, художник; Борисов Олег (Альберт) Іванович, виконавець ролі Григорія Мелехова; Лавров, Кирило Юрійович, виконавець ролі Петра Мелехова; Демич, Юрій Олександрович, виконавець ролі Михайла Кошового, - за виставу "Тихий Дон" М. А. Шолохова, поставлений на сцені ЛБАДТ імені М. Горького (1977)
  13. Авдієвський, Анатолій Тимофійович, художній керівник ГАУНХ імені Г. Г. Верьовки, - за концертні програми 1974-1976 років
  14. Бєляєв, Євген Михайлович, Сергєєв, Олексій Тихонович, солісти ДКААППСА імені А. В. Александрова, - за концертні програми останніх років
  15. Волжанскій, Володимир Олександрович, режисер-постановник і автор сценарію, - за циркову виставу "Прометей"
  16. Ярві, Нееме Августович, диригент, - за концертні програми 1974-1976 років
  17. Холмінов, Олександр Миколайович, композитор, - за твори останніх років: кантату "Заради життя на землі" (1975), опери "Шинель" (1975) і "Коляска" (1975)
  18. Грицай, Олексій Михайлович, - за цикл пейзажів: "Весняний день на Оці", "Май. Весняне тепло", "Весняні сутінки. Яр", "Травневий вечір", "Весняна місячна ніч", "У зарослому парку"
  19. Ткачов, Олексій Петрович, Ткачов, Сергій Петрович - за картини "Пора сінокісна", "Червнева пора"
  20. Мамедов, Токай Габіб огли - за пам'ятник М. А. Азізбекову в Баку
  21. Рябич, Дмитро Борисович, скульптор; Кутирев, Євген Іванович, архітектор; Малютін, Марк Іванович, художник, - за монумент "Борцям революції" в Іваново
  22. Вігдергауз, Павло Ісаакович, Кушкань, Володимир Петрович, Седаков, Ігор Микитович, Ціміданов, Добриня Михайлович, архітектори; Девялтовская, Броніслава Францівна, Родіонов, Геннадій Петрович, інженери з озеленення; Миронов, Василь Петрович, Пеклун, Володимир Федорович, інженери-будівельники, - за ландшафтну архітектуру центру Донецька
  23. Орлов, Марк Артурович, керівник роботи; Ранінскій, Юлій Володимирович, Косаржевскій, Воля Йосипович, архітектори; Александров, Юрій Володимирович, скульптор; Лепський, Віталій Йосипович, інженер-конструктор; Артюшенко, Григорій Прокопович, Брунцев, Валерій Олександрович, Морозов, Олександр Матвійович , Черкашин, Євген Андрійович, інженери-будівельники, - за архітектуру головного туристського комплексу в Суздалі

13. 1979

  1. Зільберштейн, Ілля Самойлович, - за книгу "Художник-декабрист Микола Бестужев" (2-е видання, 1977)
  2. Коптелов, Афанасій Лазаревич - за роман "Точка опори" (1973-1977)
  3. Різдвяний, Роберт Іванович, - за книгу віршів "Голос народу" (1977) і поему "210 кроків" (1978)
  4. Федоров, Василь Дмитрович - за твори останніх років (ліричні вірші і поеми)
  5. Шкловський, Віктор Борисович, - за книгу "Ейзенштейн" (2-е видання, 1973)
  6. Баранов, Микола Васильович, Яралов, Юрій Степанович, керівники роботи; Билінкін, Микола Петрович, Вороніна, Вероніка Леонідівна, Іконніков, Андрій Володимирович, Максимов, Петро Миколайович (посмертно), Маркузон, Володимир Федорович, Халпачьян, Оганес Хачатуровіч, Швідковскій, Олег Олександрович, автори розділів, - за "Загальну історію архітектури" в 12 томах
  7. Проскурін, Петро Лукич, автор сценарію; Матвєєв, Євген Семенович, автор сценарію, режисер і виконавець ролі Захара Тарасовича Дерюгіна; Цекавий, Геннадій Степанович (посмертно) і Якушев, Віктор Михайлович, оператори; Валюшок, Семен Олексійович, художник; Яковлєв, Юрій Васильович, виконавець ролі Тихона Івановича Брюханова; Заклунна, Валерія Гаврилівна, виконавиця ролі Катерини Тарасівни Брюханова; Кирієнко, Зінаїда Михайлівна, виконавиця ролі Єфросинії Павлівни Дерюгіної; Остроумова, Ольга Михайлівна, виконавиця ролі Марії Якимівна Поліванової, - за кінодилогії "Любов земна" (1974) та "Доля" (1977) виробництва кіностудії "Мосфільм"
  8. Іванов, Анатолій Степанович, автор сценарію; Краснопільський-льодових, Володимир Аркадійович та Усков, Валерій Іванович, режисери; Ємельянов, Петро Григорович і Мінаєв, Володимир Іванович, оператори; Маркін, Микола Олександрович, художник; Іванов, Микола Миколайович, виконавець ролі Івана Сілантьевіча Савельєва; Спиридонов, Вадим Семенович, виконавець ролі Федора Сілантьевіча Савельєва; Дегтярьова, Тамара Василівна, виконавиця ролі Агати Гаврилівни Савельєвої, Вельямінов, Петро Сергійович, виконавець ролі Полікарпа Матвійовича Кружилін; Лапіков, Іван Герасимович, виконавець ролі Панкрата Григоровича Назарова; Бірюков, Владлен Єгорович, виконавець ролі Якова Миколайовича Алейникова, - за телевізійний художній фільм "Вічний поклик" (1-12 серії, 1973-1977)
  9. Шепітько, Лариса Юхимівна (посмертно), режисер; Чухно, Володимир Іванович (посмертно), оператор, - за режисуру та операторське рішення фільмів останніх років
  10. Іванов (Блатов), Анатолій Іванович, автор сценарію; Осьмінін, Володимир Володимирович, режисер, - за телевізійний документальний фільм "Слово про Жовтень і світі"
  11. Норштейн, Юрій Борисович, режисер; Ярбусова, Франческа Альфредівна, художник; Жуковський, Олександр Борисович, оператор, - за мультиплікаційні фільми "Лисиця і Заєць" (1973), "Чапля і журавель" (1974), "Їжачок у тумані" (1975) виробництва студії "Союзмультфільм". (Премія за твори літератури і мистецтва для дітей)
  12. Стуруа, Роберт Робертович, режисер; Алексі-Месхішвілі, Георгій Володимирович, художник; Чхиквадзе, Рамаз Григорович, виконавець ролі Аздака; Гігошвілі, Іза Шалвовна, виконавиця ролі Груше Вачнадзе; Санарадзе, Гурам Георгійович, виконавець ролі; Лолашвілі, жанр Георгійович, виконавець ролі; Гаганідзе, Джемал Єрмолайович, виконавець ролі, - за виставу "Кавказьке крейдяне коло " Б. Брехта, поставлений на сцені ГрАДТ імені Ш. Руставелі
  13. Кокарс, Імант Олександрович, хормейстер, - за концертні програми 1974-1977 років народних хорів Латвії "Беверіна", "Дзіедоніс", "Аве сол"
  14. Фрадкін, Марк Григорович, композитор, - за пісні останніх років ("Балада про врятованому хлібі", "За того парня", "У села Крюково", "Там, за хмарами", "Відвезу тебе я в тундру", "Завжди і знову "," Обіцянка ")
  15. Оганесян, Едгар Сергійович, композитор, - за оперу-балет "Давид Сасунський" (1976) та вокально-симфонічну поему "Слава партії Леніна" (1977)
  16. Яблонська, Тетяна Нилівна - за картину "Льон" (1977)
  17. Андронов, Микола Іванович, Васнецов, Андрій Володимирович - за мозаїку "Людина і друк" в новій будівлі редакції газети "Известия"
  18. Томський (Гришин) Микола Васильович - за монумент В. І. Леніна в Ташкенті

14. 1980

  1. Арбузов, Олексій Миколайович - за п'єси останніх років
  2. Хамід Гулям (Гулямов Хамід Убайдуллаевіч) - за роман "Безсмертя" (1977)
  3. Загребельний, Павло Архипович - за роман "Розгін" (1976)
  4. Кеменов, Володимир Семенович - за книги "Картини Веласкеса "," Веласкес в музеях СРСР "
  5. Храпченко, Михайло Борисович - за книгу "Художня творчість, дійсність, людина" (1978; 2-е видання)
  6. Лапшин, Олександр Олексійович, Тюрин, Рудольф Костянтинович і Черних, Валентин Костянтинович, автори сценарію; Сахаров, Олексій Миколайович, автор сценарію і режисер; Толкачов, Олександр Миколайович; художник; Рижаков, Валерій Миколайович, виконавець ролі Володимира Ерошина; Шакуров, Сергій Каюмовіч, виконавець ролі Степана Сечкіна; Романов, Ернст Іванович, виконавець ролі Сергія Васильовича Ігнатьєва; Арінбасарова, Наталя Утевлевна, виконавиця ролі Камшат Сатаевой; Ногайбаев, Ідріс Ногайбаевіч, виконавець ролі Кемелова; Іхтимбаев, Нуржуман Байжумановіч, виконавець ролі Аліхана Мурталіева, - за 4-серійний художній фільм "Смак хліба" (1979) виробництва кіностудій "Мосфільм" і "Казахфільм"
  7. Гогоберідзе, Лана Левановна, автор сценарію і режисер; Ахвледіані, Ерлом Сергійович і Арсенишвили, Заїру Іванівна, автори сценарію; Еркомайшвілі, Нугзар Ісидорович, оператор; Лебанідзе, Хрістесій Іванович, художник; Чіаурелі, (Софіко) Софія Михайлівна, виконавиця ролі журналістки Софіко, - за художній фільм "Кілька інтерв'ю з особистих питань" (1978) виробництва кіностудії "Грузія-фільм"
  8. Коверзнєва, Олександр Олександрович, автор сценарію і ведучий передачі, - за телевізійний цикл "Спадкоємці Мао" і документальні фільми "Кубинські портрети", "Весна в Пномпені "
  9. Капіца, Сергій Петрович, автор і ведучий, Миколаїв, Лев Миколайович, автор сценаріїв і випусків програми, - за телевізійну програму "Очевидне - неймовірне" (випуски останніх років) та науково-популярні фільми "Осягнути неосяжне", "Жива Всесвіт", "Таємниця"
  10. Коломієць, Олексій Федорович, драматург; Оглоблін, Володимир Миколайович і Данченко, Сергій Васильович, режисери; Івченко, Валерій Михайлович, виконавець ролі; Ступка, Богдан Сильвестрович, виконавець ролі, - за вистави останніх років в КУГАДТ імені І. Я. Франко ("Дикий ангел" О. Ф. Коломійця та "Дядя Ваня" А. П. Чехова)
  11. Аміров, Фікрет Мешаді Джаміль огли, композитор; Надірова, Неля Мамедовна, балетмейстер; Рзаєв, Назім Асадулла огли, диригент; Наріманбеков, Тогрул Фармановіч, художник; Шіраліева, Таміла Худадатовна, виконавиця партії Шехерезади; Григорьян, Рафаель Гургенович, виконавець партії, - за балетний спектакль "Тисяча і одна ніч", Ф. М. Д. Амірова, поставлений на сцені АзГАТОБ імені М. Ф. Ахундова
  12. Кабалевський, Дмитро Борисович - за 4-й концерт для фортепіано з оркестром ("Празький"). (Премія за твори літератури і мистецтва для дітей)
  13. Свиридов, Георгій (Юрій) Васильович - за концерт для хору "Пушкінський вінок"
  14. Колпакова, Ірина Олександрівна - за ісполнеіе партій класичного і сучасного репертуару в балетних виставах останніх років в ЛАТОБ імені С. М. Кірова
  15. Соанс, Яак Георгійович, скульптор; Лууп, Рейн Енделевіч, архітектор, - за пам'ятник А. Х. Таммсааре в Талліні
  16. Бєляєва, Тетяна Іванівна, Лінков, Олександр Айзікович, архітектори; Жилицького, Цецилія Самуїлівна, інженер-конструктор; Желудковський, Вікентій Олександрович, інженер-будівельник, - за архітектуру комплексу табору-пансіонату "Чайка" в Алушті
  17. Бергельсон, Аркадій Борисович, Гаврилов, Георгій Іванович, Коркіна, Валентина Іллівна, Посохин, Михайло Васильович, архітектори; Диховичний, Юрій Абрамович, Краюшкін, Ігор Іванович, інженери-конструктори; Промислів, Володимир Федорович, інженер, предісполкома МГСНД; Коханенко, Міх'аіл Павлович, інженер-будівельник; Солозобов, Володимир Андрійович, бригадир комплексної бригади, - за архітектуру південній частині району Тропарево в Москві
  18. Ельдаров, Омар Гасанович, скульптор; Агарон, Олександр Петрович, Карімов, Рустам Джалолітдіновіч, архітектори, - за мамятнік-ансамбль С. Айні в Душанбе

15. 1981

  1. Бєлов, Василь Іванович - за твори останніх років з книги "Повісті та оповідання"
  2. Дудін, Михайло Олександрович - за цикли віршів "Сиве серце", "Дерево для лелеки", "Полярний круг", "Західний берег", "Забута зошит"
  3. Озеров, Віталій Михайлович - за книги "Комуніст наших днів у житті й ​​літературі" (2-е видання) та "Тривоги світу в серце письменника. Про друзів і ворогів культури" (2-е видання)
  4. Панченко, Пімен Омелянович, - за віршований збірник "Де ночує жайворонок" (1979)
  5. Меньшов, Володимир Валентинович, режисер; Слабневіч, Ігор Михайлович, оператор; Меняльщіков, Саїд Джігановіч, художник; Алентова, Віра Валентинівна, виконавиця ролі Катерини Олександрівни Тихомирової, Муравйова, Ірина Вадимівна, виконавиця ролі Людмили Іванівни; Рязанова, Раїса Іванівна, виконавиця ролі Антоніни; Баталов, Олексій Володимирович, виконавець ролі Георгія Івановича Скокова, - за художній фільм "Москва сльозам не вірить" ( 1979) виробництва кіностудії "Мосфільм"
  6. Аміреджібі, Чабуа (Мзечабук) Іраклійович, автор сценарію; Габескірія, Гізо (Гурам) Шалвович і Лордкіпанідзе, Григорій Давидович, режисери; Намгалашвілі, Леван Нафталовіч, оператор; Хуцишвілі, Кахи Йосипович, художник; Мегвінетухуцесі, Отар Вахтанговіч, виконавець ролі Дати Туташхіа; Арчвадзе, Тенгіз Григорович, виконавець ролі Мушні Заранд; Ярвет, Юрі Євгенович, виконавець ролі графа Сегеди, - за багатосерійний художній фільм "Берега" (1977) виробництва кіностудії "Грузія-фільм"
  7. Ібрагімбеков, Рустам Мамед Ібрагім огли, автор сценарію; Оджаг, Расім Міркасум огли, режисер; Камбар, Рафаїл Алієвич, оператор; Багіров, Фікрет Багір огли, художник; Калягін, Олександр Олександрович, виконавець ролі Сейфі Ганиева, Мамедов, Гасан (Абдулгасан) Агамамед огли, виконавець ролі Мурада, Мамедова, Шафіг Гашімовна, виконавиця ролі Гюлі, - за художній фільм "Допит" (1979) виробництва кіностудії "Азербайджанфільм"
  8. Каюмов, Малик Каюмовіч, сценарист і режисер; Сейфуль-Мулюков, Фарід Мустафьевіч і Бовін, Олександр Євгенович, сценаристи; Надира, Турди Надировіч, Мансуров, Шухрат Мансурович, Громов, Аркадій Костянтинович, оператори - за документально-публіцистичні кіно-і телефільми "Земельна реформа", "Афганістан. Революція триває", "Два дні в квітні. Репортаж про революцію "," Афганістан. Спекотна зима "
  9. Капланян, Грачья Микитович, Софронов, Євген Іванович, художник; Абрамян, Хорен Бабкеновіч, виконавець головної ролі; Манукян, Маміконов Акоповіч, виконавець ролі; Назаретян, Хачик Акоповіч, виконавець ролі; Оганесян, Люся Іванівна, виконавиця ролі, - за виставу "Коріолан" В. Шекспіра, поставлений на сцені АрмГАДТ імені Г. С. Сундукяна
  10. Симонов, Євгеній Рубенович - за режисерські роботи останніх років МГАДТ імені Є. Б. Вахтангова
  11. Максимова, Катерина Сергіївна - за виконання партій у балетних виставах і телефільмах останніх років
  12. Мірошниченко, Євгенія Семенівна - за виконання партій Лючії і Йола в оперних спектаклях "Лючія ді Ламмермур" Г. Доніцетті і "Мілана" Г. І. Майбороди, поставлених на сцені КУГАТОБ імені Т. Г. Шевченка, і концертні програми останніх років
  13. Штоколов, Борис Тимофійович - за концертні програми останніх років
  14. Шаїнський, Володимир Якович, композитор, - за пісні останніх років для дітей та юнацтва
  15. Вервеніте-Люгойлене, Софія Мотеюс, Баніте, Ангеліна Повіловна, Дашкова, Наталія Михайлівна, художники, - за монументальний розпис "Наш край" в конференц-залі Литовського НІІЕСХ в Вільнюсі
  16. Комов, Олег Костянтинович, скульптор; Комова, Ніна Іванівна, архітектор, - за пам'ятник А. Г. Венеціанова в Вишньому Волочку
  17. Лоовіт, Еер Аво-Хімм Оттовіч, Райд, Антс Карл-Едуардович, Сепманн, Хенно Аугустовіч, Янес, Пееп Атсовіч, архітектори; Кривов, Олександр Кіндратович, Уустал Ейдо Георгійович, інженери-конструктори; Квелле, Рейн Вольдемарович, Саул, Бруно Едуардович, Таммар, Енн Антсовіч, інженери-будівельники, - за архітектуру Центру парусного спорту в Талліні
  18. Стамо, Євген Миколайович, керівник роботи, Кедреновського, Олег Георгійович, Миронов, Геннадій Миколайович, Нестеров, Веніамін Олександрович, архітектори; Замків, Володимир Костянтинович, Тальберг, Борис Олександрович, художники-монументалісти; Костенко, Володимир Степанович, інженер-конструктор; Асташев, Михайло Іванович, Дєлов, Володимир Якович, інженери-будівельники, - за архітектуру Олімпійського села в Москві

16. 1982

  1. Бакланов (Фрідман) Григорій Якович, - за повість "Навіки - дев'ятнадцятирічні" (1979)
  2. Вацієтіс, Ояр Оттовіч - за цикли віршів "Прости мене, Родіна", "Хочу я бути правильно зрозумілим", "Віра в ранок" і поеми "Екскурсія по лісі фон Вульфа", "Фортепіанний концерт"
  3. Гончар, (Олесь) Олександр Терентійович - за роман "Твоя зоря" (1980)
  4. Закруткін, Віталій Олександрович - за роман "Створення світу" (1955-1975)
  5. Новиков, Василь Васильович - за книгу "Рух історії - рух літератури" (1979). Панкін, Борис Дмитрович, критик, - за книгу "Строга література"
  6. Чівіліхін, Володимир Андрійович - за роман-есе "Пам'ять" (1-я книга, 1978)
  7. Озеров, Юрій Миколайович, Ричков, Борис Миколайович, автори сценарію та режисери; Хитрук, Федір Савелійович, режисер-мультиплікації; Олоновскій, Микола Володимирович і Максимов, Лев Олексійович, оператори; Пахмутова, Олександра Миколаївна, композитор; Добронравов, Микола Миколайович, автор тексту фільму і тексту пісень; Озеров, Микола Миколайович, автор тексту фільму і коментатор, - за художньо-документальний фільм " О спорт, ти - мир! "(1981) виробництва кіностудії "Мосфільм"
  8. Велтистов, Євген Серафимович, автор сценарію; Бромберг, Костянтин Леонідович, режисер; Апрятін, Костянтин Вікторович та Полинніков, Олександр Миколайович, оператори; Ликов, Володимир Михайлович, художник; Крилатов, Євген Павлович, композитор, - за телевізійний художній фільм "Пригоди Електроніка" ( 1979) виробництва Одеській кіностудії. (Премія за твори літератури і мистецтва для дітей)
  9. Буличов, Кир (Можейко Ігор Всеволодович), автор сценаріїв; Вікторів, Річард Миколайович, режисер - за художній фільм "Через терни до зірок" ( 1980) виробництва ЦКДЮФ імені М. Горького; Качанов, режисер - за мультиплікаційний фільм "Таємниця третьої планети" (1981) виробництва студії "Союзмультфільм"
  10. Ігнатьєв, Михайло Борисович, Клаузен, Леонід Павлович, автори сценарію; Волков, Леонід Михайлович, режисер; Голубєв, Євген Михайлович, оператор, - за науково-популярний фільм "Людина і робот" (1980)
  11. Зубков, Георгій Іванович, автор сценаріїв і ведучий, - за телевізійний документальний фільм "Париж. Чому Маяковський? .." і телепередачі "Паризькі вечори", "СРСР - Франція: маршрутами дружби і співпраці"
  12. Каріева, Бернара Рахімовна - за виконання головної партії в балетній виставі "Анна Кареніна" Р. К. Щедріна і партій у балетних виставах "Незнайомка", "Отруєна життя", "Елегія", поставлених на сцені БУзбГАТОБ імені А. Навої
  13. Мінін, Володимир Миколайович, художній керівник МГАКХ, - за концертні програми 1978-1981 років
  14. Плятт, Ростислав Янович - за виконання ролей у виставах останніх років в МАДТ імені Моссовета
  15. Френкель, Ян Абрамович - за пісні останніх років
  16. Горіхів, Юрій Григорович, Орєхов, Юрій Юрійович, скульптори; Петербуржців, Валентин Олексійович, Степанов, Олександр Володимирович, архітектори, - за пам'ятник Н. С. Лескову в Орлі
  17. Амашукелі, Елгуджа Давидович, скульптор; Давітая, Вахтанг Володимирович, архітектор, - за монумент Перемоги у Горі і меморіал Слави героям-морякам в Поті
  18. Велетнів, Олександр Олександрович, Красильников, Владилен Дмитрович, Скегін, Олександр Михайлович, архітектори; Бурганов, Олександр Миколайович, Іклів, В'ячеслав Михайлович, скульптори, - за архітектуру МГАДМТ імені Н. І. Сац (Премія за твори літератури і мистецтва для дітей)
  19. Бурдін, Дмитро Іванович (посмертно), Климов, Володимир Олександрович, Раба, Юрій Романович, архітектори; Швехман, Марк Миколайович, інженер-конструктор; Абуков, Олексій Хуршудовіч, технолог; Церетелі, Зураб Костянтинович, художник-монументаліст; Свердлін, Наум Володимирович, Щелкунов, Віктор Петрович, інженери-будівельники, - за архітектуру готельного комплексу "Ізмайлово" в Москві
  20. Павлов, Марк Павлович, капання, Адамбек Кадирбековіч, Монтахаев, Калдибай Жумагаліевіч, Сейдалін, Рустем Аббасович, Туманян, Юрій Богданович, архітектори; Нурмаков, Каміль Курмангаліевіч, Статенін, Андрій Григорович, Койшібаев, Несіпбай, будівельники, - за архітектуру комплексу будівель Новій площі в Алма-Аті

17. 1983

  1. Айтматов, Чингіз Торекулович - за роман "І довше століття триває день" ("Буранний полустанок") (1980)
  2. Бондарєв, Юрій Васильович - за роман "Вибір" (1980)
  3. Драч, Іван Федорович - за збірку ліричних віршів "Зелені врата" (1980)
  4. Преловскій, Анатолій Васильович - за звід поем "Вікова дорога": "Насип", "Станція", "Заповідник", "Постріл", "Борозна", "Сібіряне"
  5. Соколов, Володимир Миколайович, - за віршований збірник (вірші та поема) "Сюжет" (1980)
  6. Стаднюк, Іван Фотійович - за роман "Війна" (1970-1974)
  7. Чаковський, Олександр Борисович - за роман "Перемога" (1978-1981)
  8. Фрідлендер, Георгій Михайлович - за книгу "Достоєвський і світова література"
  9. Габрилович, Євген Йосипович, автор сценарію; Юткевич, Сергій Йосипович, автор сценарію і режисер; Немоляєв, Микола Володимирович, оператор; Кусакова, Людмила Михайлівна, художник; Каюров, Юрій Іванович, виконавець ролі В. І. Леніна, - за художній фільм "Ленін у Парижі" (1981) виробництва кіностудії "Мосфільм"
  10. Руднєв, Олег Олександрович і Васіліу, Дмитро Георгійович, автори сценарію; Бренч, Алоїз Алоїзович, режисер; Мурніекс, Яніс Миколайович, оператор; Балодін, Гунар Теодорович, художник; Кіселюс, Юозас Юозовіч, виконавець ролі Артура Бангі; Озоліня, Ліліта Арвідовна, виконавиця ролі Марти; Павулс, Едуард Карлович, виконавець ролі Якоба Озолс, - за багатосерійний художній фільм "Довга дорога в дюнах" ( 1980 - 1981) виробництва Ризькій кіностудії
  11. Райзман, Юлій Якович, режисер; Лапшина, Тетяна Олександрівна, художник; Ульянов, Михайло Олександрович, виконавець ролі Сергія Микитовича Абрикосова; Саввіна, Ія Сергіївна, виконавиця ролі Наталі Іллівни, - за художній фільм "Приватне життя" ( 1982) проізводстіва кіностудії "Мосфільм"
  12. Григор'єв, Юрій Валентинович та Григор'єва, Реніта Андріївна, автори сценарію та режисери; Пучков, Микола Георгійович, оператор; Анфілова, Галина Олександрівна, художник; Чекалов, Павло Володимирович, композитор; Зайцева, Людмила Василівна, виконавиця ролі Марії Сергіївни Попової, - за художній фільм "Свята дитинства" (1981) виробництва ЦКДЮФ імені М. Горького. (Премія за твори літератури і мистецтва для дітей)
  13. Шішліна, Микола Володимирович, автор сценарію; Литвяков, Михайло Сергійович, режисер; Миколаїв, Юрій Павлович, оператор, - за документальний фільм "Ми не здаємося, ми йдемо" (1982) виробництва ЛСДФ
  14. Шатров (Маршак) Михайло Пилипович, драматург; Єфремов, Олег Миколайович, режисер; Калягін, Олександр Олександрович, виконавець ролі В. І. Леніна, - за виставу "Так переможемо!" (1982), поставлений на сцені МХАТ імені М. Горького
  15. Свєтланов, Євген Федорович - за концертні програми 1979-1982 років
  16. Чичков, Юрій Михайлович - за пісні останніх років. (Премія за твори літератури і мистецтва для дітей)
  17. Пальм, Мати-Іоханес Едуардович, співак, - за концертні програми 1980-1982 років
  18. Кандарелі, Гіві Луарсабович, - за серію гобеленів "Моя Батьківщина": "Алванскіе колгоспниці", "Хліб наш насущний", "Балада про Піросманішвілі", "Мир в надійних руках"
  19. Моісеєнко, Овсій Овсійович - за серію картин "Пам'ять": "З дитинства", "Ветерани", "Пісня", "Пам'ять", "Серпень"
  20. Насвітіс, Альгімантас Казімеровіч, Насвітіс, Вітаутас Казімеровіч, архітектори; Марозене, Яніна Ігновна, інженер-конструктор; Вапшіс, Альгірдас Пятровіч, інженер-будівельник, - за архітектуру ЛітГАТД в Вільнюсі
  21. Нірінберга, Павло Рафаїлович, Розанов, Микола Петрович, Хавкін, Оскар Григорович, Яшунського, Євгеній Борисович, архітектори; Воловик, Анатолій Петрович, Гудзь, Віктор Корнійович, інженери-будівельники, - за архітектуру житлового масиву "Перемога" в Дніпропетровську

18. 1984

  1. Алексєєв, Сергій Петрович - за книгу "Богатирські прізвища" (1978). (Премія за твори літератури і мистецтва для дітей)
  2. Вагабзаде (Вагабов) Бахтіяр Махмуд огли - за нові вірші та поеми з книги "На одному кораблі" (1983)
  3. Євтушенко (Гангнус) Євген Олександрович - за поему "Мама і нейтронна бомба" (1982)
  4. Матевосян, Грант Гнатович - за книгу повістей та оповідань "Твій рід" (1982)
  5. Нішніанідзе (Магамейшвілі) Шота Георгійович - за нові вірші з книги "Вибране"
  6. Бондарчук, Сергій Федорович, режисер, - за кінодилогії "Червоні дзвони" (1982) ( "Мексика в огні" та "Я бачив народження нового світу") спільного виробництва "Мосфільм" і "Ленфільм"
  7. Турів, Віктор Тимофійович, автор сценарію і режисер; Зайцев, Дмитро Євгенович, оператор; Ігнатьєв, Євген Олексійович, художник; Янченко, Олег Григорович, композитор; Борзова, Олена Миколаївна, виконавиця ролі Ганни; Гарбук, Геннадій Михайлович, виконавець ролі Чорнушки; Горобець, Юрій Васильович, виконавець ролі Глушака, - за фільм "Люди на болоті" (1981) виробництва кіностудії "Білорусьфільм"
  8. Ішмухамедов, Ельєр Мухітдіновіч, автор сценарію і режисер; Агішев, Одельша Олександрович, автор сценарію; Логінова, Тетяна Дмитрівна, оператор; Мухамеджанов, Ато Самуідіновіч, виконавець ролі Еміра, - за художній фільм "Юність генія" ( 1982) спільного виробництва кіностудій "Узбекфільм" і "Таджикфільм"
  9. Сапаров, Усман Сапаровіч, автор сценарію і режисер; Сеїд, Язгельди, режисер; Шамухамедов, Нурягди, оператор; Гусейнов, Гусейн Гусейн-Алієвич, художник; Халмамедов, Нури, композитор;, тяжіти, Ата, виконавець ролі, - за художній фільм "Чоловіче виховання" (1982) виробництва кіностудії "Туркменфільм". (Премія за твори літератури і мистецтва для дітей)
  10. Бєляєв, Ігор Костянтинович, режисер; Яковлєв, Юхим Анатолійович, оператор; Катаєв, Ілля Євгенович, композитор, - за документальний телевізійний фільм "Єгор Іванович" (1983) і фільми останніх років з телециклу "Сільські повісті" (1981) виробництва ТО "Екран" ЦТ
  11. Агамірзян, Рубен Сергійович, режисер; Кочергін, Едуард Степанович, художник; Ландграф, Станіслав Миколайович, виконавець ролі Бориса Федоровича Годунова; Храбров, Михайло Сергійович, виконавець ролі Івана Васильовича Грозного; Особік, Володимир Васильович, виконавець ролі Федора Івановича, - за драматичну трилогію А. К. Толстого "Смерть Івана Грозного", "Цар Федір Іоаннович", "Цар Борис", поставлену на сцені ЛАДТ імені В. Ф. Коміссаржевської
  12. Гончаров, Андрій Олександрович, режисер; Салинська, Афанасій Дмитрович, автор п'єси; Фатюшин, Олександр Костянтинович, виконавець ролі Володимира Лютова і Шилова; Гундарєва, Наталія Георгіївна, виконавиця ролей Садофьева і Катерини Львівни Ізмайлової; Симонова, Євгенія Павлівна, виконавиця ролей ролей Лідії Варравкі і Батюніной, - за вистави останніх років: "Життя Клима Самгіна" М. Горького, "Чутка" А. Д. Салинського і "Леді Макбет Мценського повіту" Н. С. Лєскова, поставлені на сцені МАДТ імені В. В. Маяковського
  13. Дога, Євген Дмитрович - за музику балету "Лучаферул" (1973), музику до кінофільмів і пісні останніх років
  14. Колмановський, Едуард Савелійович - за пісні останніх років
  15. Богачова, Ірина Петрівна - за концертні програми 1981-1983 років
  16. Кобзон, Йосип Давидович - за концертні програми 1980-1983 років
  17. Джалалов, Баходір Фазлетдіновіч - за монументальні розписи "Збір урожаю" в клубі насосної станції в Талімарджане і "Народження танцю" в концертному залі "Бахор" в Ташкенті
  18. Сидоров, Валентин Михайлович - за цикл пейзажів "Дорогами дитинства": "Моя школа", "Ранок на Подолі", "Березовий вітер", "Хованки", "Звідки береться річка Дубрівка"
  19. Скулме Джемма Отовна - за мальовничий триптих "Пісня" ("Сто років тому", "Блискавка небо крають", "Пісня") та картини "Нитки", "Покоління"
  20. Короп, Райне Евальдовіч, керівник роботи, Алтмяе, рійной Каареловна, Сірп, Юло Карлович, архітектори; Кудд, Аго-Аллан Фердинандович, інженер; Нурмет, Гуннар Олександрович, інженер-конструктор; Жуківці, Володимир Леонтійович, Пал, Пеетер Карлович, інженери- будівельники, - за архітектуру ДКС імені В. І. Леніна в Талліні
  21. Сохін, Віталій Антонович, керівник проекту, архітектор; Неліпа, Олександр Дмитрович, інженер-конструктор; Федорович, Олександр Йосипович, інженер-будівельник, - за архітектуру Морського вокзалу в Ленінграді

19. 1985

  1. Бердников, Георгій Петрович, Ч.-к. АН СРСР, - за книгу "А. П. Чехов. Ідейні та творчес шукання" (1984, 3-е видання)
  2. Ваншенкіна, Костянтин Якович - за книгу віршів "Життя людини" (1980)
  3. Дементьєв, Андрій Дмитрович - за книгу віршів "Азарт" (1983)
  4. Коротич, Віталій Олексійович - за роман "Обличчя ненависті" (1983)
  5. Овчинников, Всеволод Володимирович - за книги "Сакура і дуб", "Гарячий попіл". (Премія за твори художньої публіцистики)
  6. Алов (Лапскер), Олександр Олександрович (посмертно), Наумов, Володимир Наумович, автори сценарію та режисери; Железняков, Валентин Миколайович, оператор; Черняєв, Євген Олександрович, художник; Венгеровский, Борис Володимирович, звукооператор; Щербаков, Борис Васильович, виконавець ролі Нікітіна; Белохвостикова, Наталія Миколаївна, виконавиця ролі Еми Герберт, Гостюхін, Володимир Васильович, виконавець ролі Меженіна, - за художній фільм "Берег" ( 1983) виробництва кіностудії "Мосфільм"
  7. Дашук, Віктор Никифорович, режисер, - за цикли документальних фільмів "Я з убитої села" і "У війни не жіноче обличчя" виробництва кіностудії "Білорусьфільм"
  8. Клепіков, Юрій Миколайович, автор сценарію, Асанова, Динара Кулдашевна (посмертно), режисер; Векслер, Юрій Абрамович, оператор; Прийомихов, Валерій Михайлович, виконавець ролі Павла Васильовича Антонова, - за художній фільм "Пацани" ( 1983) виробництва кіностудії "Ленфільм". (Премія за твори літератури і мистецтва для дітей)
  9. Хайт, Аркадій Йосипович, автор сценаріїв; Резніков, Анатолій Ізраїлевич, режисер; Назарук, Вячеслав Михайлович, художник, - за цикл мультиплікаційних телефільмів "Пригоди кота Леопольда" виробництва ТО "Екран" ЦТ. (Премія за твори літератури і мистецтва для дітей)
  10. Чейшвілі, Реваз Бенедиктович, автор сценарію; Шенгелая, Ельдар Миколайович, режисер; Пааташвілі, Леван Георгійович, оператор; Цхакая, Борис Кирилович, художник; Такайшвілі, Сесілія Дмитрівна (посмертно), виконавиця ролі Тамари; Кахніашвілі, Василь Ілліч, виконавець ролі Васо; Гіоргобіані, Рамаз Дутуевіч, виконавець ролі Сосо; Сакварелідзе, Іван Миколайович, виконавець ролі маркшейдер, - за художній фільм "Блакитні гори, або Неправдоподібна історія" (1983) виробництва кіностудії "Грузія-фільм"
  11. Яковлєв, Юрій Якович, автор сценарію; Бочаров, Едуард Никандрович, режисер; Шумський, В'ячеслав Михайлович, оператор, - за художній фільм "Семеро солдатиків" виробництва ЦКДЮФ імені М. Горького. (Премія за твори літератури і іскуссвта для дітей)
  12. Дударєв, Олексій Онуфрійович, автор п'єси; Раєвський, Валерій Миколайович, режисер; Герлован, Борис Феодосійович, художник; Денисов, Олександр Петрович, виконавець ролі старшини Дугіна; Філатов, Валерій Миколайович, виконавець ролі; Мінаєв, Віктор Сергійович, виконавець ролі, - за виставу "Рядові" А. А. Дударєва, поставлений на сцені БелДТ імені Я. Купали
  13. Тазетдінов, Рінат Аріфзяновіч - за виконання ролей Муси Джаліля, Ільфата Біккінін, Юлія Капітонович Карандишева в спектаклях "У совісті варіантів немає", "Тут народилися, тут змужніли ...", Т. Міннуліна, "Безприданниця" О. М. Островського в Татарській ГАДТ імені Г. Камала
  14. Темірканов, Юрій Хатуевіч, музичний керівник постановки, диригент і режисер; Іванов, Ігор Олексійович, художник; Шевченко, Лариса Андріївна, виконавиця партії Ларіної; Новикова, Тетяна Василівна, виконавиця партії Тетяни; Лейферкус, Сергій Петрович, виконавець заголовної партії; Марусин, Юрій Михайлович, виконавець партії Ленського; Мисливців, Микола Петрович, виконавець партії Греміна, - за оперний спектакль "Євгеній Онєгін" П. І. Чайковського, поставлений на сцені ЛАТОБ імені С. М. Кірова
  15. Гаврилін, Валерій Олександрович - за хорову симфонію-дійство "Передзвони"
  16. Мінжілкіев, Булат Абдуллаевіч - за концертні програми 1981-1984 років
  17. Моїсеєв, Ігор Олександрович - за нові програми 1983-1984 років ГААНТ СРСР
  18. Оссовський, Петро Павлович - за цикл картин "Золотий кремлівський пагорб", "Століття проходять над Кремлем", "Сонце над Червоною площею", "Палацова площа"
  19. Угаров, Борис Сергійович - за картину "Відродження" (1980)
  20. Амбразюнас, Альфонсаса-Вінцетас Іонович, скульптор; Баравікас, Гедімінас Вацловіч, Віелюс, Вітаутас-Альфонсаса Казімеровіч, архітектори; Морунас, Казіс Іонович, художник, - за меморіальний комплекс IX форту в Каунасі
  21. Карпов, Олександр Петрович, Панфілов, Анатолій Семенович, Судариков, Едуард Павлович, Тюленін, Герман Олександрович, архітектори; Левенштейн, Ассирії Абрамович, Шубін, Борис Федорович, інженери-конструктори; Ликов, Геннадій Дмитрович, інженер-будівельник, - за архітектуру наукового центру і житлового району Сибірського відділення ВАСГНІЛ (під Новосибірському)
  22. Комаровський, Олександр Володимирович, керівник роботи, Кульчицький, Генріх Станіславович, Шарапов, Вадим Михайлович, Зибін, Олександр Павлович, архітектори; Коваль, Вадим Сергійович, Лотоцький, Юрій Іванович, інженери-конструктори; Прус, Володимир Карпович, будівельник, - за архітектуру площі Жовтневої революції у Києві
  • Вандалковская, Євгеній Володимирович, автор сценарію і режисер театралізованої вистави "Мир переможе війну!"; Генкін, Дмитро Михайлович, автор сценарію, Годенко, Михайло Семенович, гл. балетмейстер, Михайлов, Олександр Георгійович, гл. диригент, Немчик, Лев Веніамінович, гл. режисер художнього тла, Петров, Борис Миколайович, автор сценарію і гол. режисер свят відкриття і закриття; Григорович, Юрій Миколайович, постановник виступу классічекого балету на святі закриття програм Міжнародного парку мистецтв; Губанов, Василь Олексійович, гл. режисер зі спорту свят відкриття, закриття та гала-концертів делегації СРСР; Карпенко, Леонід Іванович, автор сценарію і гол. режисер-постановник гала-концерту делегації СРСР; Лактіонов, Микола Федорович, гол. режисер-постановник програми "У чарівному світі балету" Міжнародного парку мистецтв; Михайлов, Микола Михайлович, гл. диригент зведеного духового оркестру свят відкриття, закриття та подання "Мир переможе війну!"; Сілін, Анатолій Дмитрович, гл. режисер культурної програми фестивалю, автор сценарію уявлень "Мир переможе війну!", "Слава праці!", "Європа - наш спільний дім!"; Тріадскій, Володимир Олександрович, гл. режисер-постановщрік дитячої програми, - за створення художньо-спортивних програм XII ВФМС

20. 1986

  1. Бархин, Михайло Григорович - за книги "Архітектура і місто", "Архітектура і людина"
  2. Боровик, Генріх Авіезеровіч - за книгу "Пролог" (1984) (Премія за твори художньої публіцистики)
  3. Каіпбергенов, Тулепберген - за трилогію "Дастан про каракалпаки" (1968-1976): "Сказання про Маман-Бії", "Неприкаяні", "Незрозумілі"
  4. Карпов, Володимир Васильович - за повість "Полководець" (1984)
  5. Межиров, Олександр Петрович - за книгу "Проза у віршах" (1982)
  6. Биков, Роланд Анатолійович, автор сценарію і режисер; Железніков, Володимир Карпович, автор сценарію; Мукасей, Анатолій Михайлович, оператор, - за художній фільм "Опудало" ( 1983) виробництва кіностудії "Мосфільм"
  7. Григор'єв, Євгеній Олександрович і Никич-Крілічевскій, Оскар Анатолійович, автори сценарію; Никифоров, В'ячеслав Олександрович, режисер; Суханова, Настасія Олександрівна і Споришков, Володимир Петрович, оператори; Дементьєв, Володимир Андрійович, художник, Богін, Володимир Георгійович, виконавець ролі Євгена Васильовича Базарова; Самойлов, Володимир Якович, виконавець ролі Павла Петровича Кірсанова, - за телевізійний художній фільм "Батьки і діти" (1983) виробництва кіностудії "Білорусьфільм"
  8. Зімянін, Володимир Михайлович, автор сценарію; Альдохін, Юрій Миколайович і Бенегал Шиам (Індія), автори сценарію та режисери; Орозаліев, Костянтин Керімовіч і Мітрот Шуброто (Індія), оператори, - за документально-публіцистичний фільм "Неру" спільного виробництва кіностудії "Центрнаучфільм" та індійської студії "Філмз-Дівіжн"
  9. Кармаліта, Світлана Ігорівна, автор сценарію; Аранович, Семен Давидович, режисер; Ільїн, Володимир Васильович, оператор; Каплан, Ісаак Менделевич, художник; Нахапетов, Родін Рафаїлович, виконавець ролі старшого лейтенанта Білоброва, - за художній фільм "Торпедоносці" ( 1983) виробництва кіностудії "Ленфільм"
  10. Трошкін, Владлен Павлович, автор сценарію і режисер; Миколаїв, Лев Миколайович, автор сценарію; Дурандін, Віктор Федорович, Григор'єв, Микола Сергійович, Черкасов, Сергій Васильович, Горбунов, Володимир Никифорович (посмертно), оператори; Дорфман, Володимир Дмитрович, звукооператор, - за цикл документальних фільмів "Кінолітопис БАМу", виробництва ЦСДФ
  11. Борисов, Андрій Савич, режисер і автор інсценізації; Сотников, Геннадій Петрович, художник; Федотов, Симон Петрович, виконавець ролі; Степанов, Юхим Миколайович, виконавець ролей Кіріска і Органу; Васильєв, Герасим Семенович, виконавець ролі, - за виставу "Бажаний блакитний берег мій "по Ч. Т. Айтматову, поставлений на сцені Якутського ГАДТ імені П. А. Ойунского
  12. Додін, Лев Абрамович, режисер і автор інсценізації; Акімова, Наталя Валентинівна, виконавиця ролі Лисавета; Бехтерєв, Сергій Станіславович, виконавець ролей Григорія Прясліни і Гаврила Андрійовича Ганичева; Лавров, Микола Григорович, виконавець ролі Михайла Прясліни; Бикова-Піжель, Віра Прокопівна, виконавиця ролі Пелагеї Лобанової; Семак, Петро Михайлович, виконавець ролі Михайла Прясліни; Шестакова, Тетяна Борисівна, виконавиця ролей Лисавета і Анфіси, - за вистави "Дім" і "Брати і сестри" Ф. А. Абрамова, поставлені на сцені ЛГМДТ
  13. Монастирський, Петро Львович - за постановку вистав останніх років "Ревізор" М. В. Гоголя та "Чайка" А. П. Чехова в Куйбишевському ГАТД імені М. Горького
  14. Насідзе, Сулхан Іванович, композитор, - за концерт для скрипки, віолончелі та камерного оркестру
  15. Квартет імені А. П. Бородіна в складі: Абраменков, Андрій Федотович, скрипаль; Копельман, Михайло Самуїлович, скрипаль; Шебалин, Дмитро Віссаріонович, альтист; Берлінський, Валентин Олександрович, віолончеліст, - за концертні програми 1982-1983 років
  16. Крайнєв, Володимир Всеволодович, піаніст, - за концертні програми 1983-1985 років
  17. Башмет, Юрій Абрамович, альтист, - за концертні програми 1982-1985 років
  18. Акопян, Акоп Тигранович - за цикл картин: "Моя батьківщина": "Весна в саду", "Дорога й дерева", "пологих поле"; "Натюрморт. В майстерні", "Мирний день", "Вірменський пейзаж"
  19. Стам, Василь Гаврилович - за твори станкової скульптури "Спокій", "Тривога", "Торс", "Хліб"
  20. Порт, Березень Янович, керівник роботи, Меелак, Малле Яановна, Лутс, Калью Яановіч, Пилдме, Інеса Василівна, архітектори, - за архітектуру житлового району Вяйке-Ийсмяе в Талліні

21. 1987

  1. Бурсов, Борис Іванович - за книгу "Доля Пушкіна"
  2. Винокуров, Євген Михайлович - за книги віршів "Буття" (1982) і "Іпостась" (1984)
  3. Давидов, Юрій Володимирович - за роман "Солом'яний сторожка (Дві зв'язки листів)" (1986)
  4. Мушкетик, Юрій Михайлович - за роман "Рубіж" (1986)
  5. Распутін, Валентин Григорович - за повість "Пожежа" (1985)
  6. Шкляревський, Ігор Іванович - за книгу віршів і поем "Слухаю небо і землю" (1985)
  7. Висоцький, Володимир Семенович (посмертно), - за створення образу капітан Гліба Георгійовича Жеглова у телесеріалі "Місце зустрічі змінити не можна" ( 1979) виробництва Одеській кіностудії та виконання авторських пісень
  8. Мережко, Віктор Іванович, автор сценарію, Балаян, Роман Гургенович, режисер, Калюта, Вілен Олександрович, оператор, Янковський, Олег Іванович, виконавець ролі Сергія Макарова, - за художній фільм "Польоти уві сні та наяву" ( 1982) виробництва Кіностудії імені О. П. Довженка
  9. Уралов, Олег Володимирович, автор сценарію і режисер, Іванов, В'ячеслав Анатолійович, звукооператор, Фрейлі, Семен Ізраїлевич, автор сценарію, Цінеман, Аркадій Львович, режисер, Згуріді, Олег Олександрович, оператор, - за документально-біографічні фільми "Ю. В. Андропов. Сторінки життя" виробництва ЦСДФ і "Михайло Ромм. Сповідь кінорежисера" виробництва студії "Центрнаучфільм". (Премія за твори художньої публіцистики)
  10. Шептунова, Марина Ігорівна, автор сценарію, Лайус, Лейден Ріхардовна, режисер, Іхо, Арво Ейновіч, режисер і оператор, - за художній фільм "Ігри для дітей шкільного віку" (1985) виробництва кіностудії "Таллінфільм". (Премія за твори літератури і мистецтва для дітей)
  11. Захаров, Марк Анатолійович - за постановку вистав "" Юнона "і" Авось "" А. А. Вознесенського і "Диктатура совісті" М. Ф. Шатрова в МДТ імені Ленінського комсомолу
  12. Сондецкіс, Саулюс, диригент, - за концертні програми Литовського кмерного оркестру 1983-1986 років
  13. Дурова, Наталя Юріївна - за вистави останніх років в Театрі звірів імені В. Л. Дурова" . (Премія за твори літератури і мистецтва для дітей)
  14. Сліченко, Микола Олексійович - за постановку і ісполненіне ролі в театралізованій виставі "Ми - цигани" в МЦТ "Ромен"
  15. Гадоев, Хашим - за виконання заголовної ролі у виставі "Едіп" Софокла на сцені Таджицького ГАДТ імені О. О. Лахуті
  16. Кобекина, Володимир Олександрович, композитор; Бражник, Євген Володимирович, диригент; Тітель, Олександр Борухович, режисер; Тюменцев, Валерій Іванович, Бобровицька, Тетяна Іванівна, виконавці партій, - за оперний спкетакль "Пророк" Дж. Мейєрбера в Свердловському ГАТОБ імені А. В. Луначарського
  17. Некрошюс, Еймунтас Пятровіч, режисер; Латенаса, Альгірдас Антановіч, Пяткявічюс, Відас Пятровіч, Сморгінас, Костас Костович, Багдонас, Владас Ленгіновіч, виконавці ролей, - за вистави "І довше століття триває день" Ч. Т. Айтматова (1983) і "Дядя Ваня" А. П. Чехова (1986), поставлені на сцені ГМТ Литовської РСР
  18. Нуримов, Чари, композитор, - за "Дастан-концерт" № 1 для флейти, гобоя і камерного орекестра і струнний квартет № 2 "Пам'яті Індіри Ганді"
  19. Коржев-Чувельов, Гелій Михайлович - за картини "Бесіда", "Хмари 1945 року", "Дон Кіхот"
  20. Пилдроос, Енн Іоханнесовіч - за гобелен-завіса "Життя людей" в ДКС імені В. І. Леніна в Талліні
  21. Акопян, Корюн Арутюнович, Мушегян, Гурген Нерсесовіч, Погосян, Грачья Григорович, Тарханян, Артур Артаваздовіч, Хачикян, Спартак Еремовіч, архітектори; Азізян, Григор Степанович, Цатурян, Ігор Гургенович, конструктори; Казарян, Спартак Вірабовіч, будівельник, - за архітектуру СКК в Єревані
  22. Батіашвілі, Георгій Іраклійович, Кавлашвілі, Шота Дмитрович, архітектори, - за організацію містобудівного середовища історичної частини Тбілісі

22. 1988

  1. Вангелі, Спиридон Степанович - за книгу "Гугуце і його друзі". (Премія за твори літератури і мистецтва для дітей)
  2. Дудинцев, Володимир Дмитрович - за роман "Білі одягу" (1987)
  3. Приставкін, Анатолій Гнатович, - за повість "Ночувала хмаринка золота ..." (1987)
  4. Самойлов (Кауфман) Давид Самойлович - за книгу віршів "Голоси за пагорбами" (1985)
  5. Гінзбург, Лідія Яківна, літературознавець. - За книги "Про літературного героя" (1979), "Література в пошуках реальнності" (1987)
  6. Чегодаєв, Андрій Дмитрович, мистецтвознавець, - за книгу " Едуард Мане "(1985)
  7. Володарський, Едуард Якович, автор сценарію; Герман, Олексій Георгійович, режисер; Юркевич, Валерій Миколайович, художник; Силаєв, Тигран Григорович (посмертно), звукооператор; Заманський, Володимир Петрович, виконавець ролі Олександра Лазарєва, - за художній фільм "Перевірка на дорогах" (1971) виробництва кіностудії "Ленфільм"
  8. Котьоночкін, В'ячеслав Михайлович, режисер; Курляндський, Олександр Юхимович, автор сценаріїв; Русаков, Светозар Кузьмич, художник, - за серіал мультиплікаційних фільмів "Ну, постривай!" виробництва студії "Союзмультфільм". (Премія за твори літератури і мистецтва для дітей)
  9. Поднієкса, Юріс Борисович, автор сценарію і режисер; Кльоцкін, Абрам Язеповіч і Марголін, Євген Ізраїлевич, автори сценарію; Залцманіс, Калвіс Петрович, оператор, - за документальний фільм "Чи легко бути молодим?" (1987) виробництва Ризькій кіностудії
  10. Шевченко, Володимир Микитович (посмертно), автор сценарію і режисер; Кріпченко, Віктор Іванович і Таранченко, Володимир Васильович, оператори, - за документально-публіцистичний фільм "Чорнобиль. Хроніка важких тижнів" (1987) виробництва Української СХДФ
  11. Міківер, Микк Арнольдович, режисер, - за сектакль "Кольори хмар" в Таллінському ГАДТ імені В. Е. Кингисеппа
  12. Туманішвілі, Михайло Іванович, режисер, - за виставу "Наш городок" Т. Н. Уайлдера в Театрі кіноактора при кіностудії "Грузія-фільм"
  13. Покровський, Дмитро Вікторович, художній керівник МАНМ, - за концертні програми "Російська протяжна пісня", "Композитори та фольклористи"
  14. Очіаурі, Георгій Олексійович, скульптор, Алексі-Месхішвілі, Володимир Шалвович (посмертно), Літанішвілі, Отар Антонович, Нахуцрішвілі, КиАЗ Соломонович, архітектори, - за меморіальний комплекс у парку Перемоги Тбілісі

23. 1989

  1. Ахмадуліна, Белла (Ізабелла) Ахатівна - за віршований збірник "Сад" (1987)
  2. Іскандер, Фазіль Абдулович - за роман "Сандро з Чегема" (1973-1988)
  3. Можаєв, Борис Андрійович - за роман "Мужики і баби" (1976-1987)
  4. Тарковський, Арсеній Олександрович (посмертно) - за книгу віршів "Від юності до старості" (1987)
  5. Прошкін, Олександр Анатолійович, режисер; Дубровський, Едгар Борисович, автор сценарію; Брожовскій, Борис Львович, оператор; Філіппов, Валерій Миколайович, художник; Прийомихов, Валерій Михайлович, виконавець ролі Сергія Басаргіна; Папанов, Анатолій Дмитрович (посмертно), виконавець ролі Миколи Павловича Старобогатова, - за художній фільм "Холодне літо п'ятдесят третього" ( 1987) виробництва кіностудії "Мосфільм"
  6. Стріляний, Анатолій Іванович, автор сценарію; Голдовського, Марина Овсіївна, режисер і оператор, - за телевізійний художньо-публіцистичний фільм "Архангельський мужик" виробництва ТО "Екран" Держтелерадіо СРСР
  7. Вайткус, Йонас, режисер, - за виставу "Голгофа", поставлений на сцені Каунаського ГДТ
  8. Габріадзе, Реваз Леванович, режисер, - за виставу "Осінь нашої весни" (1985), поставлений на сцені Тбіліського ГТМ
  9. Співаков, Володимир Теодорович, диригент і художній руководітеь ДКО "Віртуози Москви", - за концертні програми 1986-1988 років
  10. Федосєєв, Володимир Іванович, головний диригент і художній керівник БСО Держтелерадіо СРСР, - за концертні програми 1986-1988 років
  11. Греків, Олександр Петрович, художник; Грекова, Валентина Борисівна, мистецтвознавець, - за відновлення фресок XIV століття в пам'ятнику новородской архітектури та книгу А. П. Грекова "Фрески церкви Спаса Преображення на Ковальова "(1987)
  12. Обріс, Ігор Павлович - за мальовничий триптих "Присвята батькові" (1986-1988)
  13. Пологова, Аделаїда Германівна - за скульптурні композиції з циклу "Материнство": "Встигайте співати колискові пісні" (1983), "Іди і слід мій збережи" (1987)
  14. Жлоби, Микола Федорович, Юртін, Борис Олегович, Шільніковская, Василина Павлівна, жлоби, Людмила Олександрівна, Геращенко, Дмитро Васильович, Белякова, Людмила Володимирівна, архітектори; Самончік, Олександр Георгійович, інженер, - за архітектурно-ландшафтні комплекси східних районів Мінська
  15. Кондратський, Леонід Степанович, Собчук, Микола Якович, Сорокін, Роман Іванович, Ренькаса, Олександр Станіславович, Фурсенко, Сергій Михайлович, Харків, Анатолій Васильович, архітектори; Кравченко, Володимир Іванович, голова колгоспу "Комуніст", - за архітектуру центральної частини села Матусів Шполянського району Черкаської області УРСР

24. 1990

  1. Аверинцев, Сергій Сергійович, Ч.-к. АН СРСР, Грінцер, Павло Олександрович, Іванов, В'ячеслав Всеволодович, Мелетинский, Елеазар Мойсейович, Ріфтін, Борис Львович, Ч.-к. АН СРСР, Топоров, Володимир Миколайович, - за фундаментальне дослідження " Міфи народів світу "(енциклопедія в 2 томах, 1987-1988, 2-е видання)
  2. Чичибабін (Полушин) Борис Олексійович - за збірку віршів "Дзвін" (1989)
  3. Вайнберг, Мечислав Самуїлович - за камерну симфонію № 1, камерну симфонію № 2
  4. Греку, Михайло Григорович - за серію картин "Радості і смуток землі Буджака": "Вогнище в Буджаку", "До свята весни", "Золоті зерна", "Скорбота"
  5. Виноградський, Ігор Михайлович, Кришталь, Михайло Валентинович, Легошин, Володимир Костянтинович, Мухамедханов, Яркун Джафаровіч, архітектори; Берклайд, Михайло Мойсейович, інженер-конструктор, - за архітектуру комплексу ВКНЦ АМН СРСР у Москві
  6. Влад Станішевський - за серію оффортов до естонського перекладу поеми Пушкіна " Мідний вершник ".

25. 1991

  1. Астаф'єв, Віктор Петрович, - за повість "Видючий посох" (1988)
  2. Машбаш, Ісхак Шумафовіч, адигейський письменник
  3. Окуджава, Булат Шалвович, - за віршований збірник "Присвячується вам" (1988)
  4. Міндадзе, Олександр Анатолійович, автор сценарію; Абдрашитов, Вадим Юсупович, режисер; Євстигнєєв, Денис Євгенович, оператор; Толмачов, Олександр Микитович, художник; Дашкевич, Володимир Сергійович, композитор; Тереховський, Лілія Олексіївна, звукорежисер; Борисов, Олег (Альберт) Іванович, виконавець ролі Андрія Андрійовича Гудіонова; Бєляєв, Юрій Вікторович, виконавець ролі Павла Сергійовича Клюєва, - за художній фільм "Слуга" ( 1988) виробництва кіностудії "Мосфільм"
  5. Гохман, Олена Володимирівна, композитор
  6. Некрасов, Микола Миколайович, диригент

Джерела

  1. Постанова ЦК КПРС і СМ СРСР "Про прсужденіі Державних премій СРСР в галузі літератури, мистецтва і архітектури". Газета "Правда" від 6.11.1967, 1981; 7.11.1968-1980, 1983-1990; 5.11.1982.

Цей текст може містити помилки.

Схожі роботи | скачати

Схожі роботи:
Список лауреатів Нобелівської премії з літератури
Міністерство державної безпеки СРСР
Комітет державної безпеки СРСР
Голова Комітету державної безпеки СРСР
Головне управління державної безпеки НКВС СРСР
1924 в історії образотворчого мистецтва СРСР
1930 в історії образотворчого мистецтва СРСР
1975 в історії образотворчого мистецтва СРСР
1978 в історії образотворчого мистецтва СРСР
© Усі права захищені
написати до нас