Меркур'єв, Станіслав Петрович

Станіслав Петрович Меркур'єв
Дата народження:

28 квітня 1945 ( 1945-04-28 )

Місце народження:

село Федорівка, Кустанайська область, Казахська РСР, СРСР

Дата смерті:

18 травня 1993 ( 1993-05-18 ) (48 років)

Місце смерті:

Санкт-Петербург, Російська Федерація

Країна:

Flag of the Soviet Union.svg СРСР
Flag of Russia.svg Росія

Наукова сфера:

математична фізика, обчислювальна фізика

Місце роботи:

Ленінградський / Санкт-Петербурзький державний університет

Альма-матер :

Ленінградський державний університет

Науковий керівник:

В. С. Буслаев

Відомі учні:

В. Б. Матвєєв, С. Л. Яковлєв

Станіслв Петрвіч Меркрьев ( 28 квітня 1945, село Федорівка Кустанайської області - 18 травня 1993, Санкт-Петербург) - радянський і російський учений, фахівець у галузі математичної та обчислювальної фізики, член-кореспондент АН СРСР (1987), академік РАН (1991). З 1986 - ректор Ленінградського (Санкт-Петербурзького) державного університету.


Біографія

У 1962 р. поступив на фізичний факультет ЛДУ, який закінчив у 1967 р. (кафедра вищої математики і математичної фізики). Кандидат наук, дисертація "Третій вириальне коефіцієнт, матриця розсіювання і координатна асимптотика хвильової функції для системи трьох частинок" (1971). У 33 роки C. П. Меркурьев захистив докторську дисертацію "Теорія розсіяння для системи трьох частинок в конфігураційному просторі" (1978). У 1982 р. він стає професором кафедри вищої математики та математичної фізики (1982-1984). У тому ж 1982 р. професор С. П. Меркурьев обирається деканом фізичного факультету ЛДУ. У 1984 р. організовує першу в СРСР кафедру обчислювальної фізики. У 1986 р. Вчена рада ЛДУ обирає С. П. Меркур'єва ректором університету. Заслуги С. П. Меркур'єва в оновленні університетської освіти відзначені обранням його в керівництво Конференції ректорів Європи і віце-президентом Євро-Азіатської асоціації університетів. У 1987 р. С. П. Меркурьев обирається членом-кореспондентом Академії наук СРСР, а в 1991 р. - дійсним членом Російської академії наук. Був почесним академіком Королівської Академії наук і мистецтв м. Барселона, почесним доктором ряду провідних зарубіжних університетів.