Знаймо

Додати знання

приховати рекламу

Цей текст може містити помилки.

Оскар (кінопремія, 1958)



План:


Введення

30-я церемонія вручення нагород премії " Оскар "за заслуги в області кінематографа за 1957 рік пройшла 26 березня 1958 в "RKO Pantages Theatre" ( Голлівуд, Лос-Анджелес, Каліфорнія).


1. Фільми, які отримали кілька номінацій

Фільм номінації перемоги
Сайонара / Sayonara
10
4
Пейтон Плейс / Peyton Place
9
-
Міст через річку Квай / The Bridge on the River Kwai
8
7
Свідок звинувачення / Witness for the Prosecution
6
-
Округ Рейнтрі / Raintree County
4
-
Забавна мордочка / Funny Face
4
-
Незабутній роман / An Affair to Remember
4
-
Приятель Джої / Pal Joey
4
-
Герлз / Les Girls
3
1
12 розгніваних чоловіків / 12 Angry Men
3
-
Дикий вітер / Wild Is the Wind
3
-
Бог знає, містер Аллісон / Heaven Knows, Mr. Allison
2
-
Перестрілка в О.К. Коррал / Gunfight at the OK Corral
2
-

2. Список лауреатів та номінантів

Переможці виділені окремим кольором.

2.1. Основні категорії

Категорії Лауреати і номінанти
Кращий фільм
Міст через річку Квай / The Bridge on the River Kwai (продюсер: Сем Шпігель)
Пейтон Плейс / Peyton Place (продюсер: Джеррі Уолд)
Сайонара / Sayonara (продюсер: Вільям Гетц)
12 розгніваних чоловіків / 12 Angry Men (продюсери: Генрі Фонда і Реджинальд Роуз)
Свідок звинувачення / Witness for the Prosecution (продюсер: Артур Хорнблоу мл.)
Кращий режисер
Девід Лін Девід Лін за фільм " Міст через річку Квай "
Джошуа Логан - " Сайонара "
Сідні Люмет - " 12 розгніваних чоловіків "
Марк Робсон - "Пейтон Плейс"
Біллі Уайлдер - " Свідок звинувачення "
Краща чоловіча роль
Алек Гіннесс Алек Гіннесс [1] - " Міст через річку Квай "( за роль полковника Ніколсона)
Марлон Брандо - " Сайонара "( за роль майора Ллойда Грувер)
Ентоні Франчоза - "Капелюх, повна дощу" ( за роль Поло)
Чарльз Лоутон - " Свідок звинувачення "( за роль сера Вілфріда Робартса)
Ентоні Куїнн - "Дикий вітер" ( за роль Джино)
Краща жіноча роль
Джоан Вудвард Джоан Вудвард - " Три особи Єви "( за роль Єви Уайт / Єви Блек / Джейн)
Дебора Керр - " Бог знає, містер Аллісон "( за роль сестри Анджели)
Анна Маньяні - "Дикий вітер" ( за роль Джої)
Елізабет Тейлор - "Округ Рейнтрі" ( за роль Сюзанни Дрейк)
Лана Тернер - "Пейтон Плейс" ( за роль Констанс МакКензі)
Краща чоловіча роль другого плану
Ред Баттонс Ред Баттонс - " Сайонара "( за роль пілота Джо Келлі)
Вітторіо Де Сіка - " Прощавай, зброє! "( за роль майора Алессандро Рінальді)
Сессю Хаякава - " Міст через річку Квай "( за роль полковника Сайто)
Артур Кеннеді - "Пейтон Плейс" ( за роль Лукаса Кросу)
Расс Темблін - "Пейтон Плейс" ( за роль Нормана Пейджа)
Краща жіноча роль другого плану
Міесі Умекі Міесі Умекі - " Сайонара "( за роль Кацумі)
Керолін Джонс - "Мальчишник" ( за роль екзістенціалісткі)
Ельза Ланчестера - " Свідок звинувачення "( за роль міс Плімсолл)
Хоуп Ленг - "Пейтон Плейс" ( за роль Селени Крос)
Дайан Варсі - "Пейтон Плейс" ( за роль Еллісон МакКензі)
Кращий сценарій, створений безпосередньо для екранізації
Джордж Уеллс - "модельєрші"
Леонард Герш - " Забавна мордочка "
Ральф Уілрайт, Р. Райт Кемпбелл, Іван Гофф і Бен Робертс - "Людина з тисячею облич"
Барні Слейтер, Джоел Кейн і Дадлі Ніколс - "Бляшана зірка"
Федеріко Фелліні, Енніо Флайано і Тулліо Пінеллі - " Мамині синочки "
Кращий адаптований сценарій
П'єр Буль, Карл Форман, Майкл Уїлсон [2] - " Міст через річку Квай "(за однойменним романом П'єра Буля)
Джон Лі Мехін і Джон Х'юстон - " Бог знає, містер Аллісон "(за однойменним романом Чарльза Шоу)
Джон Майкл Хейс - "Пейтон Плейс" (за однойменним романом Грейс Металіус)
Пол Осборн - " Сайонара "(за однойменним романом Джеймса Міченер)
Реджинальд Роуз - " 12 розгніваних чоловіків "(за однойменною телепьесе автора)
Кращий фільм на іноземній мові
Італія Ночі Кабірії / Le notti di Cabiria ( Італія) реж. Федеріко Фелліні
Федеративна Республіка Німеччини (до 1990) Ніч, коли приходив диявол / Nachts, wenn der Teufel kam ( ФРН) реж. Роберт Сіодмак
Франція Порт де Ліла: На околиці Парижа / Porte des Lilas ( Франція) реж. Рене Клер
Індія Мати Індія मदर इण्डिया ( Індія) реж. Мехбуб Кхан
Норвегія Дев'ять життів / Ni liv ( Норвегія) реж. Арне Скоуен

2.2. Інші категорії

Категорії Лауреати і номінанти
Краща музика
Саундтрек
Малкольм Арнольд Малкольм Арнольд - " Міст через річку Квай "
Хьюго Фрідхофер - " Незабутній роман "
Хьюго Фрідхофер - "Хлопчик на дельфіні"
Пол Дж. Сміт - "Перрі"
Джонні Грін - "Округ Рейнтрі"
Найкраща пісня до фільму
All the Way - "Джокер" - музика: Джиммі Ван Хейс, слова: Семмі Кан
An Affair To Remember - " Незабутній роман "- музика: Гаррі Уоррен, слова: Харольд Адамсон і Лео Маккері
April Love - "April Love" - музика: Семмі Фейн, слова: Пол Френсіс Уебстер
Tammy - " Теммі і холостяк "- музика та слова: Рей Еванс і Джей Лівінгстон
Wild Is the Wind - "Дикий вітер" - музика: Дмитро Тьомкін, слова: Нед Вашингтон
Кращий монтаж
Пітер Тейлор - " Міст через річку Квай "
Уоррен Лоу - "Перестрілка в О.К. Коррал"
Віола Лоуренс, Джером Томс - "Приятель Джої"
Артур П. Шмідт, Філіп В. Андерсон - " Сайонара "
Деніел Манделл - " Свідок звинувачення "
Краща операторська робота
Джек Хілд'ярд - " Міст через річку Квай "
Мілтон Р. Креснер - " Незабутній роман "
Рей Джун - " Забавна мордочка "
Вільям Сі Меллор - "Пейтон Плейс"
Еллсворт Фредерікс - " Сайонара "
Краща робота
художника-постановника,
художника по декораціях
Тед Хавортія (постановник), Роберт Прістлі (декоратор) - " Сайонара "
Хел Перейра, Джордж У. Девіс (постановники), Сем Комер, Рей Мойер (декоратори) - " Забавна мордочка "
Вільям А. Хорнінг, Джин Аллен (постановники), Едвін Б. Уілліс, Річард Пефферл (декоратори) - "Герлз"
Уолтер Хольшер (постановник), Вільям Кірнан, Луї Діедж (декоратори) - "Приятель Джої"
Вільям А. Хорнінг, Урі Макклірі (постановники), Едвін Б. Уілліс, Х'ю Хант (декоратори) - "Округ Рейнтрі"
Кращий дизайн костюмів
Оррі-Келлі - "Герлз"
Чарльз Ле Мер - " Незабутній роман "
Едіт Хед і Юбер де Живанши - " Забавна мордочка "
Жан Луїс - "Приятель Джої"
Уолтер Планкетт - "Округ Рейнтрі"
Кращий звук
Джордж Гровс (Warner Bros. SSD) - " Сайонара "
Джордж Даттон (Paramount SSD) - "Перестрілка в О.К. Коррал"
Уеслі С. Міллер (Metro-Goldwyn-Mayer SSD) - "Герлз"
Джон П. Лівадері (Columbia SSD) - "Приятель Джої"
Гордон Сойєр (Samuel Goldwyn SSD) - " Свідок звинувачення "
Кращі спецефекти
Уолтер Россі (звукові ефекти) - "Під нами ворог"
Луїс Лічтенфілд (візуальні ефекти) - "Дух Сент-Луїса"
Кращий документальний повнометражний фільм
Альберт Швейцер / Albert Schweitzer (продюсер: Джером Хілл)
На вулиці Бауер-стріт / On the Bowery (продюсер: Лайонел Рогозін)
Тореро / Torero! (Продюсер: Manuel Barbachano Ponce)
Кращий ігровий короткометражний фільм
/ The Wetback Hound (продюсер: Ларрі Лансбург)
Історія зі стільцем / A Chairy Tale (продюсер: Норман Макларен)
Місто золота / City of Gold (продюсер: Том Дейлі)
Опорний пункт на Антарктиді / Foothold on Antarctica (продюсер: Джеймс Карр)
/ Portugal (продюсер: Бен Шарпстін)
Кращий короткометражний фільм (мультиплікація)
/ Birds Anonymous (продюсер: Едвард Селзер)
Друппі - лицар / One Droopy Knight (продюсери: Вільям Ханна і Джозеф Барбера)
/ Tabasco Road (продюсер: Едвард Селзер)
/ Trees and Jamaica Daddy (продюсер: Стівен Босустоу)
Правда про матінки Гуски / The Truth about Mother Goose (продюсер: Уолт Дісней)

2.3. Спеціальні нагороди

Нагорода Лауреати
Премія за видатні заслуги в кінематографі (Почесний "Оскар")
Чарльз Брекетт - За видатні заслуги перед Академією.
Б. Б. Кахейн - За видатні заслуги в кіноіндустрії.
Гілберт М. "Брончо Біллі" Андерсон - Піонерові кінематографа, яка внесла значний вклад в розважальну кінопромисловість.
SMPTE - За їх внесок у розвиток кіноіндустрії.
Нагорода імені Джина Хершолта
Семюел Голдвін

3. Науково-технічні нагороди

Категорії Лауреати
Class I
Todd-AO Corp., Westrex Corp. - За розробку методу виробництва та демонстрації широкоекранних фільмів, відомого як "Todd-AO Sytem".
Motion Picture Research Council - За розробку та удосконалення способу високоефективної проекції для drive-in - кінотеатрів під відкритим небом.
Class II
Societe d'Optique et de Mecanique de Haute Precision - For the development of a high speed variafocal photographic lens.
Харлан Л. Баумбах, Lorand Wargo, Ховард М. Літтл (Unicorn Engineering Corp.) - For the development of an automatic printer light selector.
Class III
Чарльз Е. Саттер, Вільям Б. Сміт ( Paramount Pictures Corp., General Cable Corp.) - For the engineering and application to studio use of aluminum lightweight electrical cable and connectors.

Примітки

  1. Алек Гіннесс не був присутній на церемонії нагородження, нагороду від його імені прийняла актриса Джин Сіммонс.
  2. NOTE: Though Pierre Boulle received official screen credit, it was commonly known that blacklisted writers, Michael Wilson and Carl Foreman, wrote the screenplay based on Mr. Boulle's novel (translated from the French). The Board of Governors, on December 11, 1984, voted posthumous Oscars to Wilson and Foreman and Academy records have been updated ..

Цей текст може містити помилки.

Схожі роботи | скачати

Схожі роботи:
Оскар (кінопремія, 1940)
Оскар (кінопремія, 2010)
Оскар (кінопремія, 2009)
Оскар (кінопремія, 1997)
Сезар (кінопремія)
Ніка (кінопремія)
Золотий орел (кінопремія)
1958
Конклав 1958
© Усі права захищені
написати до нас
Рейтинг@Mail.ru