Оскар (кінопремія, 2009)

<< 80-я Церемонії вручення 82-я >>

Номінанти на здобуття премії " Оскар "за 2008 були оголошені 22 січня 2009 президентом американської академії кіномистецтва Сідом Ганіс і лауреатом премії "Оскар" Форест Уїтакер в ході спеціальної церемонії, що пройшла в штаб-квартирі Кіноакадемії.

Імена переможців були оголошені в ході урочистої церемонії 22 лютого 2009 в театрі "Кодак" в Голлівуді. Провідним виступив австралійський актор Х'ю Джекман, який вів церемонію вперше.

Фільм Мільйонер із нетрів режисера Денні Бойла завоював 8 нагород, хоча фільм Загадкова історія Бенджаміна Баттона був лідером за кількістю номінацій (у нього їх було 13 проти 10 у Мільйонера з нетрів).


1. Список лауреатів та номінантів

Тут наведено повний список номінантів [1].

П'ятнадцять фільмів брало участь у конкурсі відразу за кількома номінаціями:


1.1. Основні категорії

Переможці виділені окремим кольором.

Категорії Лауреати і номінанти
Кращий фільм
Нагороду вручaл Стівен Спілберг
" Мільйонер з нетрів "
" Фрост проти Ніксона "
" Загадкова історія Бенджаміна Баттона "
" Харві Мілк "
" Читець "
Краща режисерська робота
Нагороду вручaла Різ Уізерспун
DannyBoyle08.jpg
Денні Бойл - " Мільйонер з нетрів "
Стівен Долдрі - " Читець "
Девід Фінчер - " Загадкова історія Бенджаміна Баттона "
Рон Ховард - " Фрост проти Ніксона "
Гас Ван Сент - " Харві Мілк "
Краща чоловіча роль
Нагороду вручaл Майкл Дуглас
Шон Пенн Шон Пенн - " Харві Мілк "
Бред Пітт - " Загадкова історія Бенджаміна Баттона "
Міккі Рурк - " Рестлер "
Френк Лангелла - " Фрост проти Ніксона "
Річард Дженкінс - " Відвідувач "
Краща жіноча роль
Нагороду вручaла Маріон Котійяр
KateWinsletByAndreaRaffin2011.jpg
Кейт Уінслет - " Читець "
Меріл Стріп - " Сумнів "
Анджеліна Джолі - " Підміна "
Енн Хетеуей - " Рейчел виходить заміж "
Мелісcа Лео - " Замерзла річка "
Краща чоловіча роль другого плану
Нагороду вручaл Алан Аркін
Хіт Леджер Хіт Леджер - " Темний лицар "
Джош Бролін - " Харві Мілк "
Роберт Дауні-молодший - " Солдати невдачі "
Філіп Сеймур Хоффман - " Сумнів "
Майкл Шеннон - " Дорога змін "
Краща жіноча роль другого плану
Нагороду вручaла Тільда ​​Суїнтон
Penlope Cruz TIFF 2012.jpg
Пенелопа Крус - " Вікі Крістіна Барселона "
Емі Адамс - " Сумнів "
Віола Девіс - " Сумнів "
Тараджі Хенсон - " Загадкова історія Бенджаміна Баттона "
Маріса Томей - " Рестлер "
Кращий фільм на іноземній мові
Нагороду вручaла Фріда Пінто
" Проводи "( Японія)
" Реванш "( Австрія)
" Клас "( Франція)
" Комплекс Баадера-Майнхоф "( Німеччина)
" Вальс з Баширом "( Ізраїль)
Кращий анімаційний повнометражний фільм
Нагороду вручaл Джек Блек
" ВАЛЛ-І "
" Вольт "
" Кунг-Фу Панда "
Кращий адаптований сценарій
Нагороду вручaл Стів Мартін
" Мільйонер із нетрів "- Саймон Бьюфой
" Загадкова історія Бенджаміна Баттона "- Ерік Рот і Робін Свайкорд
" Фрост проти Ніксона "- Пітер Морган
" Читець "- Девід Хер
" Сумнів "- Джон Патрік Шенлі
Кращий оригінальний сценарій
Нагороду вручaла Тіна Фей
" Харві Мілк "- Дастін Ленс Блек
" ВАЛЛ-І "- Ендрю Стентон, Джим Рирдон і Піт Доктер
" Безтурботна "- Майк Лі
" Замерзла річка "- Кортні Хант
" Залягти на дно в Брюгге "- Мартін МакДонаф

1.2. Інші категорії

Категорії Лауреати і номінанти
Найкраща музика до фільму
Нагороду вручaла Аліша Кіз
AR Rahman.jpg
" Мільйонер із нетрів "- А. Р. Рахман
" Загадкова історія Бенджаміна Баттона "- Олександр Деплен
" Виклик "- Джеймс Ньютон Ховард
" Харві Мілк "- Денні Ельфман
" ВАЛЛ-І "- Томас Ньюман
Найкраща пісня до фільму
Нагороду вручaл Зак Ефрон
"Jai Ho" - " Мільйонер із нетрів "- А. Р. Рахман (музика), Gulzar (слова) (виконавець: Сукхвіндер Сінгх, Танві Шах, Махалакшмі Ійер, Віджай Пракаш)
" Down to Earth "-" ВАЛЛ-І "- Пітер Гебріел і Томас Ньюман (виконавець: Пітер Гебріел)
"O Saya" - " Мільйонер із нетрів "- А. Р. Рахман і Майя Арулпрагасам (виконавець: А. Р. Рахман і MIA)
Краща операторська робота
Нагороду вручaла Наталі Портман
" Мільйонер із нетрів "- Ентоні Дод Ментл
" Підміна "- Том Штерн
" Загадкова історія Бенджаміна Баттона "- Клаудіо Міранда
" Темний лицар "- Уоллі Пфістер
" Читець "- Кріс Менгес, Роджер Дікінс
Краща робота художника-постановника
Нагороду вручав Деніел Крейг
" Загадкова історія Бенджаміна Баттона "- Дональд Грем Берт, Віктор Дж. Золфо
" Підміна "- Джеймс Дж. Муракамі, Гері Феттіс
" Темний лицар "- Натан Кроулі, Пітер Ландо
" Герцогиня "- Майкл Карлін, Ребекка Еллуей
" Дорога змін "- Крісті ЗЕА, Дебра Шутт
Кращий дизайн костюмів
Нагороду вручaла Сара Джессіка Паркер
" Герцогиня "- Майкл О'Коннор
" Австралія "- Кетрін Мартін
" Загадкова історія Бенджаміна Баттона "- Жаклін Уест
" Харві Мілк "- Денні Гликерія
" Дорога змін "- Альберт Вольські
Кращий монтаж
Нагороду вручaл Уілл Сміт
" Мільйонер із нетрів "- Кріс Діккенс
" Загадкова історія Бенджаміна Баттона "- Кірк Бакстер, Ангус Волл
" Темний лицар "- Лі Сміт
" Фрост проти Ніксона "- Майк Хилл, Деніел П. Хенлі
" Харві Мілк "- Елліот Грехем
Кращий грим
Нагороду вручaла Сара Джессіка Паркер
" Загадкова історія Бенджаміна Баттона "- Грег Кенном
" Темний лицар "- Джон Кальон мл. та Конор О'Салліван
" Хеллбой 2: Золота армія "- Майк Елізалд і Том Флутц
Кращий звук
Нагороду вручaл Уілл Сміт
" Мільйонер із нетрів "- Іен Тепп, Ричард Прайк, Ресул Покутті
" Загадкова історія Бенджаміна Баттона "- Девід Паркер, Майкл Семанік, Рен Клайс, Марк Вайнгартен
" Темний лицар "- Лора Хіршбергом, Гері Ріццо, Ед Новік
" ВАЛЛ-І "- Том Майерс, Майкл Семанік, Бен Бертт
" Особливо небезпечний "- Кріс Дженкінс, Френк Монтаньє, Петро Форейт
Кращий звуковий монтаж
Нагороду вручaл Уілл Сміт
" Темний лицар "- Річард Кінг
" Залізна людина "- Френк Елнер і Крістофер Бойс
" Мільйонер із нетрів "- Том Сейерс
" ВАЛЛ-І "- Бен Бертт і Метью Вуд
" Особливо небезпечний "- Уайлі Стейтмен
Кращі візуальні ефекти
Нагороду вручaл Уілл Сміт
" Загадкова історія Бенджаміна Баттона "- Ерік Барба, Стів Прігов, Берт Далтон, Крейг Беррон
" Темний лицар "- Нік Девіс, Кріс Корболд, Тім Веббер, Пол Франклін
" Залізна людина "- Джон Нелсон, Бен Сноу, Ден Судік, Шейн Меан
Кращий документальний повнометражний фільм
Нагороду вручaл Білл березня
" Людина на канаті "
"Зрада"
" Зустрічі на краю світу "
"Сад"
"Каламутна вода"
Найкращий документальний короткометражний фільм
Нагороду вручaл Білл березня
"Посміхайся, Пінкі"
"Совість Нема Єна"
"Останній дюйм"
"Свідок з балкону кімнати 306"
Кращий анімаційний короткометражний фільм
Нагороду вручaла Дженніфер Еністон
" Будинок з маленьких кубиків "
" Вбиральня історія - любовна історія "
"Восьминіжки"
" Престо "
"Цією стороною вгору"
Кращий ігровий короткометражний фільм
Нагороду вручaл Джеймс Франко
"Toyland" (Spielzeugland)
"On the Line" (Auf der Strecke)
"Manon On the Asphalt"
"New Boy"
"The Pig" (Grisen)

1.3. Нагорода імені Джина Хершолта

2. Статистика


Примітки

  1. Лауреати і номінанти (повний список) - www.oscars.org/awards/academyawards/81/nominees.html (Англ.)
  2. Wall-E Earns 6 Oscar Nominations, Ties Record - Fresh Greens (usnews.com) - www.usnews.com/blogs/fresh-greens/2009/1/22/wall-e-earns-6-oscar-nominations.html