Оскар (кінопремія, 2010)

<< 81-я Церемонії вручення Вісімдесят третьому >>

82-я церемонія нагородження премії " Оскар "за заслуги в галузі кінематографу за 2009 рік відбулася 7 березня 2010 року в театрі Кодак у Лос-Анджелесі [2]. Церемонія відбулася не як зазвичай в кінці лютого, а на початку березня, так як з 12 по 28 лютого 2010 року в канадському місті Ванкувер проходили Зимові Олімпійські ігри. Номінанти, в 24-х категоріях, були оголошені 2 лютого 2010 року. Церемонію вели ізвестниe актори Алек Болдуін і Стів Мартін [1].

Абсолютним лідером за кількістю нагород, шість з дев'яти номінацій, став фільм режисера Кетрін Бігелоу " Повелитель бурі ". Кетрін Бігелоу стала першою жінкою за всю історію" Оскара ", що отримала нагороду за режисерську роботу [3]. Фільм " Аватар ", який також брав участь у дев'яти номінаціях, був удостоєний премії тільки в трьох категоріях. Цього разу номінантів на головний приз у категорії" Кращий фільм "було не п'ять, а десять [4]. Це було зроблено для того, щоб такі касові фільми, як "Аватар" та інші, мали шанс потрапити в почесну номінацію [5]. Актриси Сандра Буллок і Мо'Нік, а також актори Джефф Бріджес і Крістоф Вальц, які були вже удостоєні премій " Золотий глобусГільдії кіноакторів США в 2010 році, отримали нагороди в тих же категоріях за ті ж фільми. Нагородою за внесок у кінематограф були відзначені 14 листопада 2009 актриса Лорін Беколл, кінорежисер Роджер Корман і кінооператор Гордон Уїлліс. А нагороду імені Ірвінга Тальберга отримав кінопродюсер Джон Каллі [6]. Фільм " Палата № 6 ", російського режисера Карена Шахназарова, не увійшов до п'ятірки претендентів на "Оскар" в номінації " Кращий фільм на іноземній мові " [7]. В цій категорії переміг аргентинський фільм " Секрет в їх очах ".


1. Фотогалерея

1.1. Провідні


1.2. Краща режисерська робота

Лауреат Номінанти

1.3. Краща чоловіча роль

Лауреат Номінанти

1.4. Краща жіноча роль

Лауреат Номінанти

1.5. Краща чоловіча роль другого плану

Лауреат Номінанти

1.6. Краща жіноча роль другого плану

Лауреат Номінанти

1.7. Особливі нагороди


2. Список лауреатів та номінантів

Тут наведено повний список номінантів [8].

Дев'ятнадцять кінокартин і три мультиплікаційних фільму брали участь у конкурсі відразу за кількома номінаціями:

Число нагород / загальне число номінацій

Номіновані фільми, які не отримали нагороди:


2.1. Основні категорії

Переможці виділені окремим кольором.

Категорії Лауреати і номінанти
Кращий фільм
Нагороду вручaл Том Хенкс
" Повелитель бурі "
" Аватар "
" Безславні виродки "
" Вгору "
" Виховання почуттів "
" Мені б у небо "
" Невидима сторона "
" Район № 9 "
" Серйозна людина "
" Скарб "
Краща режисерська робота
Нагороду вручaла Барбра Стрейзанд
Кетрін Бігелоу - " Повелитель бурі "
Лі Деніелс - " Скарб "
Джеймс Кемерон - " Аватар "
Джейсон Рейтман - " Мені б у небо "
Квентін Тарантіно - " Безславні виродки "
Краща чоловіча роль
Нагороду вручaла Кейт Уінслет
Джефф Бріджес - " Божевільне серце "
Джордж Клуні - " Мені б у небо "
Джеремі Реннер - " Повелитель бурі "
Колін Ферт - " Самотній чоловік "
Морган Фрімен - " Нескорений "
Краща жіноча роль
Нагороду вручaл Шон Пенн
Сандра Буллок - " Невидима сторона "
Кері Малліган - " Виховання почуттів "
Хелен Міррен - " Остання неділя "
Габура Сідібе - " Скарб "
Меріл Стріп - " Джулі і Джулія: Готуємо щастя за рецептом "
Краща чоловіча роль другого плану
Нагороду вручaла Пенелопа Крус
Крістоф Вальц - " Безславні виродки "
Метт Деймон - " Нескорений "
Крістофер Пламмер - " Остання неділя "
Стенлі Туччі - " Милі кістки "
Вуді Харрельсон - " Посланник "
Краща жіноча роль другого плану
Нагороду вручaл Робін Вільямс
Мо'Нік - " Скарб "
Меггі Джілленхол - " Божевільне серце "
Анна Кендрік - " Мені б у небо "
Пенелопа Крус - " Дев'ять "
Віра Фарміга - " Мені б у небо "
Кращий фільм на іноземній мові
Нагороду вручaлі Педро Альмодовар та Квентін Тарантіно
" Таємниця в його очах "( Аргентина)
" Аджамі "( Ізраїль)
" Біла стрічка "( Австрія, Німеччина)
" Молоко скорботи "( Перу)
" Пророк "( Франція)
Кращий анімаційний повнометражний фільм
Нагороду вручaлі Камерон Діаз і Стів Керелл
" Вгору "
" Незрівнянний містер Фокс "
" Кораліна в Країні Кошмарів "
" Принцеса і жаба "
" Таємниця Келлс "
Кращий адаптований сценарій
Нагороду вручaлі Рейчел МакАдамс і Джейк Джілленхол
" Скарб "- Джеффрі Флетчер і Сапфір
" У петлі "- Джесі Армстронг, Саймон Блекуелл, Тоні Рош та інші ...
" Виховання почуттів "- Нік Хорнбі
" Мені б у небо "- Джейсон Рейтман і Шелдон Тернер
" Район № 9 "- Ніл Бломкамп і Террі Татчелл
Кращий оригінальний сценарій
Нагороду вручaлі Тіна Фей і Роберт Дауні-молодший
" Повелитель бурі "- Марк Боал
" Вгору "- Боб Пітерсон, Томас Маккарті і Піт Доктер
" Безславні виродки "- Квентін Тарантіно
" Посланник "- Алессандро Камон і Орен Моверман
" Серйозна людина "- Брати Коени

2.2. Інші категорії

Категорії Лауреати і номінанти
Найкраща музика до фільму
Нагороду вручaлі Дженніфер Лопес і Сем Уортінгтон
" Вгору "- Майкл Джаккино
" Аватар "- Джеймс Хорнер
" Незрівнянний містер Фокс "- Олександр Деплен
" Повелитель бурі "- Марко Белтрамі і Бак Сандерс
" Шерлок Холмс "- Ханс Циммер
Найкраща пісня до фільму
Нагороду вручaлі Майлі Сайрус і Аманда Сейфрід
"The Weary Kind (Theme from Crazy Heart)" - " Божевільне серце "(виконавці: Райан Бінгхем і Ті-Боун Бернет)
"Almost There" - " Принцеса і жаба "(виконавець: Ренді Ньюман)
"Down in New Orleans" - " Принцеса і жаба "
(Виконавець: Ренді Ньюман)
"Loin de Paname" - " Париж!Париж! "(виконавець: Френк Томас)
"Take It All" - " Дев'ять "(виконавець: Морі Йєстона)
Краща операторська робота
Нагороду вручaлa Сандра Буллок
" Аватар "- Мауро Фіоре
" Біла стрічка "- Крістіан Бергер
" Безславні виродки "- Роберт Річардсон
" Гаррі Поттер і Принц-напівкровка "- Брюно Дельбоннель
" Повелитель бурі "- Баррі Екройд
Краща робота художника-постановника
Нагороду вручaла Сігурні Вівер
" Аватар "- Рік Картер, Роберт Стромберг і Кім Сінклер
" Імаджинаріум доктора Парнаса "- Девід Уоррен, Анастасія Масару і Керолайн Сміт
" Дев'ять "- Джон Майр і Гордон Сим
" Молода Вікторія "- Патріс Вермет і Меггі Грей
" Шерлок Холмс "- Сара Грінвуд (Англ.) рос. і Кеті Спенсер (Англ.) рос.
Кращий дизайн костюмів
Нагороду вручaлі Сара Джессіка Паркер і Том Форд
" Молода Вікторія "- Сенді Пауелл
" Імаджинаріум доктора Парнаса "- Монік Ставом
" Дев'ять "- Коллін Етвуд
" Коко до Шанель "- Катрін Летерье
" Яскрава зірка "- Джанет Паттерсон
Кращий монтаж
Нагороду вручaл Тайлер Перрі
" Повелитель бурі "- Кріс Інніс і Боб Муравськи
" Аватар "- Джеймс Кемерон, Джон Рефуа і Стівен І. Рівкін
" Район № 9 "- Джуліан Кларк
" Безславні виродки "- Саллі Менке
" Скарб "- Джо Клотц
Кращий грим
Нагороду вручaл Бен Стіллер
" Зоряний шлях "- Барні Бурман, Мінді Хол і Джоел Харлоу
" Дивовижний "- Альдо Сіньоретті
" Молода Вікторія "- Джон Генрі Гордон і Дженні Шіркор
Кращий звуковий монтаж
Нагороду вручaлі Анна Кендрік і Зак Ефрон
" Повелитель бурі "- Пол Н. Дж. Оттоссон
" Аватар "- Крістофер Бойес і Гвендолін Уиттл
" Вгору "- Майкл Сільверс і Том Майерс
" Безславні виродки "- Уайлі Стейтман
" Зоряний шлях "- Марк Стокінгер і Алан Ренкін
Кращий звук
Нагороду вручaлі Анна Кендрік і Зак Ефрон
" Повелитель бурі "- Пол Н. Дж. Оттоссон і Рей Беккет
" Аватар "- Крістофер Бойес, Гері Саммерс, Енді Нельсон і Тоні Джонсон
" Безславні виродки "- Майкл Мінклер, Тоні Ламберті та Марк Улано
" Зоряний шлях "- Ганна Белмер, Енді Нельсон і Пітер Дж. Девлін
" Трансформери: Помста занепалих "- Грег П. Расселл, Гері Саммерс і Джеффрі Паттерсон
Кращі візуальні ефекти
Нагороду вручaлі Джерард Батлер і Бредлі Купер
" Аватар "- Джо Леттері, Стівен Розенбаум, Річард Беніхема і Ендрю Р. Джонс
" Зоряний шлях "- Роджер Гайетті, Рассел Ерл, Пол Кевена і Барт Далтон
" Район № 9 "- Ден Кауфман, Пітер Міюзер, Роберт Хаброс і
Матт Ейткен
Кращий документальний повнометражний фільм
Нагороду вручaл Метт Деймон
" Бухта "
"Бірманський відеорепортер"
Корпорація "Їжа"
"Найнебезпечніша людина Америки: Даніель Еллсберг і паперу Пентагону"
"Яка дорога веде додому?"
Найкращий документальний короткометражний фільм
Нагороду вручaлі Кері Малліган і Зої Салдана
"Музика Пруденса"
"Кролик по-берлінськи"
"Неприродні небезпеки Китаю: Сльози в провінції Сичуань"
"Останній вагон: Закриття заводу GM"
"Остання кампанія губернатора Бута Гарднера"
Кращий анімаційний короткометражний фільм
Нагороду вручaлі Кері Малліган і Зої Салдана
" Логорама "
"Жінка і смерть"
" Неймовірні пригоди Уоллеса і Громіта: Справа про хліб і смерть "
" Спляча красуня бабусі О'Грімм "
"Французький кави"
Кращий ігровий короткометражний фільм
Нагороду вручaлі Кері Малліган і Зої Салдана
"Нові орендарі"
"Замість абракадабра"
"Двері"
"Каві"
"Чудо-риба"

Примітки

  1. 1 2 Steve Martin and Alec Baldwin to Host Oscar Show - www.oscars.org/press/pressreleases/2009/20091103.html (Англ.)
  2. Названа дата проведення 82-ї церемонії вручення премії "Оскар" - www.kinokadr.ru/news/2009/03/26/2253.shtml
  3. Оскар-2010 - підсумки 82-ої церемонії кіно премії - kino-poisk.com/news/2010/oscar-2010-itogi.php
  4. "Оскар" -2010: 10 номінантів у категорії "Кращий фільм" - www.film.ru/newsitem.asp?id=8023
  5. "Оскар" 2010: 10 номінантів у категорії "Кращий фільм" - www.film.ru/newsitem.asp?id=8023
  6. Oscars 2010: Honorary Oscars moved off of awards night - news-briefs.ew.com/2009/06/oscars-2010-honorary-awards-moved-off-of-awards-night.html (Англ.)
  7. Державний інтернет-канал "Росія" - Російський фільм "Палата 6" не увійшов до списку претендентів на "Оскар" - www.vesti.ru/doc.html?id=336902
  8. Лауреати і номінанти (повний список) - www.oscars.org/awards/academyawards/82/nominees.html (Англ.)