Пегів, Микола Михайлович

Микола Михайлович Пегов
Микола Михайлович Пегов
Прапор
2-й Секретар Президії Президії Верховної Ради СРСР
15 березня 1953 - 15 липня 1956
Попередник: Олександр Федорович Горкіна
Наступник: Олександр Федорович Горкіна
Прапор
Кандидат в члени Президії
ЦК КПРС
16 жовтня 1952 - 5 березня 1953
Прапор
4-й Завідувач відділом партійних, профспілкових і комсомольських органів ЦК ВКП (б)
16 лютого 1952 - 27 жовтня 1952
Попередник: Семен Денисович Ігнатьєв
Наступник: Аверкій Борисович Арістов
Прапор
Завідувач відділом легкої промисловості ЦК ВКП (б)
10 липня 1948 - 1950
Прапор
1-й Перший секретар Приморського крайкому ВКП (б)
16 лютого 1939 - лютий 1947
Попередник: посада заснована; він сам як перший секретар Оргбюро ЦК ВКП (б) по Приморському краю
Наступник: Микола Миколайович Органів
Прапор
Перший секретар Оргбюро ЦК ВКП (б) по Приморському краю
20 жовтня 1938 - 16 лютого 1939
Попередник: посада заснована
Наступник: посада скасована; він сам як перший секретар Приморського крайкому ВКП (б)
Народження: 16 квітня ( 3 квітня) 1905 ( 1905-04-03 )
Москва, Російська імперія
Смерть: 19 квітня 1991 ( 1991-04-19 ) (86 років)
Москва, РРФСР, СРСР
Партія: ВКП (б) - КПРС (з 1930 року)
Освіта: Курси директорів (1935)
Промислова академія (1938; закінчив 3 курси)
Нагороди:
Орден Леніна Орден Леніна Орден Леніна Орден Жовтневої Революції
Орден Вітчизняної війни I ступеня Орден Трудового Червоного Прапора Орден Трудового Червоного Прапора Орден Дружби народів

Микола Михайлович Пегов ( 3 (16) квітня 1905, Москва - 19 квітня 1991, Москва) - радянський дипломат, державний і партійний діяч. Делегат XVIII-XXVI з'їздів КПРС. Секретар Президії Верховної Ради СРСР (1953-1956), посол СРСР у ряді іноземних держав. Надзвичайний і повноважний посол.


Біографія

Народився в Москві в 1905 р. З 1923 р. - робочий на підприємствах Москви.

1931-1935 - заступник директора, директор шелкоткацкой фабрики "Червона троянда" (Москва).

1938 - секретар комітету ВКП (б) Промисловій Академії.

1938 - відповідальний організатор Відділу керівних партійних органів ЦК ВКП (б).

6-10.1938 - секретар Далекосхідного крайового комітету ВКП (б).

10.1938-16.2.1939 - секретар Організаційного бюро ЦК ВКП (б) по Приморському краю.

21.2.1939-2.1947 - 1-й секретар Приморського крайового і Владивостоцького міського комітету ВКП (б).

21.3.1939-25.2.1986 - член ЦК ВКП (б) - КПРС.

2.1947-10.7.1948 - заступник начальника Управління по перевірці партійних органів ЦК ВКП (б).

10.7.1948-1952 - завідувач Відділом легкої промисловості ЦК ВКП (б).

? -10.1952 - Завідувач Відділом партійних, профспілкових і комсомольських органів ЦК ВКП (б).

16.10.1952-14.3.1953 - секретар ЦК КПРС.

16.10.1952-5.3.1953 - кандидат у члени Президії ЦК КПРС.

15.3.1953-15.7.1956 - секретар Президії Верховної Ради СРСР.

19.8.1956-4.6.1963 - Надзвичайний і повноважний посол СРСР в Ірані.

18.1.1964-20.6.1967 - Надзвичайний і повноважний посол СРСР в Алжирі.

20.6.1967-26.4.1973 - Надзвичайний і повноважний посол СРСР в Індії.

1973-10.1975 - заступник міністра закордонних справ СРСР.

10.1975-12.1982 - завідуючий Відділом ЦК КПРС по роботі з закордонними кадрами та виїздів за кордон.

З 12.1982 - на пенсії.


Нагороди